Yüzüklerin Efendisi Oyunu, Kötü Haberi Açıkladı

Yüzüklerin Efendisi dünya çapında ses getiren filmlerden biriydi. Bu ünlü romanın beyaz perde uyarlamasının ardından, oyunun da geleceği açıklanmıştı. 2019 yılında Amazon tarafından geliştirileceği açıklanan oyun için hayranlarına kötü haber geldi. İşte detaylar…

Yüzüklerin efendisi oyunu iptal mi edildi?

2019 yılında Amazon tarafından geliştirileceği açıklanan oyun için çalışmalara başlandı. Hayranları, bu oyunu büyük bir merakla bekliyordu. Devasa çok oyunculu rol yapma türünde oynanacak olan bu oyun için kötü haber açıklandı. Yüzüklerin Efendisi oyununun iptal edildiği bildirildi.

Oyunun iptal haberi ise Reuters tarafından yayınlandı. Bu habere göre oyunun iptal edilme nedeni Amazon ve Çin merkezli olan Tencent arasında anlaşmazlık yaşanması. Aslında bu oyunun Leyou ve Amazon tarafından birlikte geliştirilmeye başladığı biliniyordu. Ancak Leyou’nun 2020 yılında Tencent tarafından satın alınması ile anlaşmazlık yaşandı ve oyun iptal edildi.

Oyunla ilgili Amazon sözcüsü tarafından da açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre Amazon ile Tencent arasında, sözleşme şartları için anlaşmazlık yaşandı. Bu şartların neler olduğu henüz bilinmiyor ancak yüzükleri efendisi oyunun iptal edilmesinin, bu anlaşmazlık nedeniyle olduğu biliniyor. Büyük merakla bu oyunu bekleyen hayranlar ise bu habere oldukça üzgün durumda.