Yeni MacBook Air Tasarımı ve Renkleri Sızdırıldı!

Son zamanlarda pek çok ürün seçeneği ile adını gündemden düşürmeyen Apple’ın yeni ürünü olan MacBook Air bilgisayarı hakkında netlik kazanılmaya başlandı.

Apple ürünleriyle ilgili yaptığı sızıntılar ile tanınan Jon Prosser, bu kez de yaklaşmakta olan MacBook Air’in netleşmeye başlayan modeli ve renkleri hakkında bilgi sızdırdı.

MacBook Air Çeşitli Renk Seçenekleri İle Geliyor

Jon Prosser’dan elde edilen bilgilere göre, Apple’ın yeni gözbebeği MacBook Air, geçtiğimiz haftalarda kullanıcıları ile buluşan 24 inçlik iMac gibi çeşitli renk seçenekleri ile kullanıcılarını büyüleyecek. İşlemcisiyle ilgili de bilgi sızdırılan yeni ürünün, Apple’ın geliştirmiş olduğu M2 yonga setine sahip olması bekleniyor. Ancak bu iddianın henüz kesinlik payı bulunmadığını belirtmek gerekiyor.

Sızdırılan resme göre yeni ürün MacBook Air, tasarımı ile eski ürünlerden biri olan PowerBook G3 modelini anımsatacak. Jon Prosser’ın dışında farklı kaynaklardan elde edilen bilgilere göre ise MacBook Air’da mini LED ekrana yer verilecek. Bu bilgi ise Apple bünyesinde analist olarak çalışan Kuo tarafından sızdırıldı. Kuo düşük özellikli MacBook’ların gelecekte mini LED ekranlar ile donatılacağını iddia etti.

Bloomberg sitesinden Mark Guman da bu açıklamaları destekleyici bir açıklama yaparak 2021’in ikinci yarısında Apple’ın daha hafif ve daha ince MacBook modelleri geliştireceğini belirtti. Ancak, renk konusunda benzer açıklamalara yer vermedi.

MacBook Air Ne Zaman Piyasaya Sürülüyor?

Rengi ve tasarımı konusunda çeşitli bilgilerin elde edildiği MacBook Air bilgisayarın ne zaman piyasaya sürüleceği ise en çok merak edilen konularından biri. Ancak, Apple’ın bu bilgisayarı ne zaman piyasaya süreceği konusunda kesin bir bilgi bulunmuyor. Yine de kaynaklardan alınan bilgilere şirketin birkaç ay içerisinde yeni ürününü kullanıcıları ile buluşturması bekleniyor.