Yeni iPhonelar’da Daha Büyük Ekran, Daha Ucuz Fiyat!

Apple’a yönelik gelecek planlarına dair tahminleri ile öne çıkan Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2022 yılında piyasaya süreceği yeni iPhonelar’da uygun fiyatlı 6.1 inç ve 6.7 inç modeller bekliyor. 9to5mac’ın açıklamalarına göre, ünlü analist Apple’ın gelecek sene üst model 6.1 ve 6.7 inç iPhone 14 modeller ile birlikte iki düşük kaliteli modeli satışa sunacağını ifade eden yeni bir yatırımcı notu yayınladı.

Yeni iPhone’larda Parmak İzi Sensörü de Olması Bekleniyor

Ünlü analist Mhing-Chi Kuo, bunlara ek olarak 6.7 inç ekrana sahip olacak modelin 900 dolardan daha ucuz bir fiyata mal olmasını beklediğini aktardı. 6.7 inç ekrana sahip olacak modelin daha erişebilir bir fiyata sahip olmasının yanı sıra, 2022 modellerinde ekranın alt kısmında parmak izi sensörlerinin bulunmasını da bekliyor.

Şirketin kimlik doğrulaması için FaceID’ı kullanmaya başlamasından itibaren yeni çıkan iPhone modellerinde parmak izi okuyucularına yer verilmedi. Patently Apple tarafından bu senenin başlarında tespit edilmiş olan bir patent başvurusu neticesinde, Apple şirketinin yeni bir ekran altı TouchID teknolojisi geliştirdiği ortaya çıkmıştı.

Kuo’nun yaptığı açıklamalara göre üst düzey modellerde, daha uygun fiyat seçeneklerinin yanı sıra 48 MP genişliğinde kamera yükseltmesinin geleceği de bekleniyor. Yeni yatırımcı notunda dört modelden bahsedildi, ancak önceki tahmininde yeni iPhone’larda 5.4 inç iPhone mini olmayacağını belirtmişti.

Mart ayında ortaya çıkan Nikkei raporuna göre şirketin, yılın ilk altı ayı boyunca iPhone 12 mini üretimini azalttığı ortaya çıkmıştı. Bu bilgi kapsamında Apple’ın planlanandan en az %70 daha az birim üreteceği bildiriliyor.