Yatırımcılar Üzgün: Bitcoin Değer Kaybetti!

Son yıllarda adından sıkça bahsettiren ve yatırımcılarına yüksek miktarda kazanç sağlayan Bitcoin, son dönemlerde yaşadığı düşüşün önüne geçemiyor. Bugün de devam eden düşüşle birlikte Bitcoin değer kaybetti.

Rekor üstüne rekor kırarak 64 bin dolara yükselen kripto para biriminin Çin’den ve Elon Musk’tan gelen açıklamaların ardından ani bir çöküşle değer kaybetmesi, yatırımcıları üzmüştü. Bitcoin’in değer kaybetmesi ile birlikte diğer para birimleri de olumsuz etkilenmişti.

Yaşadığı düşüşün ardından 36 ile 40 bin dolar arasında değeri değişen para birimi, yeni güne düşüşle başladı.

Bitcoin Değer Kaybetti, 32 Bin Dolara Düştü!

Enerji tüketimi eleştirileri ile kendini toparlayamayan Bitcoin, çeşitli ülkelerden gelen yasaklar nedeniyle de değer kaybetmeye devam ediyordu. Dün 36 bin 600 dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin, 8 Haziran tarihinde yüzde 11 değer kaybı yaşayarak 32 bin 606 dolardan işlem gördü.

Yaşanılan bu düşüşün nedeni henüz bilinmese de yeniden değer kazanması ve 60 bin dolar bandına çıkması beklenen kripto para birimi, yaşadığı bu düşüşle yatırımcılarını üzdü. Bitcoin’in geleceğine yönelik ünlü analist Peter Brandt’ın iki görüşü bulunuyor.

Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların geleceğine inanan ünlü analist, yaşanılan bu düşüş döneminin geçici olduğunu düşünüyor ve Bitcoin’in yeniden değer kazanarak 100 bin dolar bandına yükseleceğini söylüyor. Ancak, analistin bir diğer görüşüne göre ise yaşanılan bu düşüşün 20 bin dolar bandına kadar devam edeceği yönünde.

Bitcoin değer kaybetti ve ünlü analist Peter Brandt gibi kripto paranın geleceğine inanan analistler de yatırımcıları bir kez daha uyardı. Bitcoin’in gidişatı hakkında kesin bir bilgi paylaşamayan uzmanlar, insanları yatırım yaparken çok dikkatli olması konusunda uyarıyor.