Xiaomi Telefon Sahiplerine MIUI 13 Müjdesi!

İletişimin yanı sıra bankacılık işlemleri de dahil birçok işlemi yapabildiğimiz akıllı telefonlar, bir süredir hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Bu nedenle, kullanıcılar sorun yaşamamak için kullandıkları telefonların sadece özellik bakımından değil, yazılım bakımından da güncel olmasını istiyor.

Bu konuda Android kullanıcıları biraz şanssız görünse de iddialara göre Xiaomi kullanıcıları onlar kadar şanssız değil. Elde edilen sızıntılara göre, Xiaomi telefonları MIUI 13 güncellemesi alabilecek.

Hangi Xiaomi Modelleri MIUI 13 Alabilecek?

Güncellemeler söz konusunda olduğunda Android rakiplerinin bir adım ötesinde yer alan Xiaomi, çalışmalara ara vermeden devam ediyor. Kısa süre önce belirlediği modeller için MIUI 12.5 sürümünü dağıtan şirket, bu kez de MIUI 13 güncellemesini dağıtmak için hazırlanıyor. Digital Chat Station’dan elde edilen bilgilere göre, işletim sisteminin son sürümü şu anda test aşamasında.

Bu açıklamanın ardından ise en fazla merak edilen konu MIUI 13 güncellemesinin hangi telefonlar tarafından destekleneceği. Digital Chat Station bu konuda da müjde verdi. Şirkete yakın kaynaklardan elde edilen ve sızdırılan bilgilere göre, MIUI 13 güncellemesi son iki yılda piyasaya sürülen tüm telefonlara dağıtılacak. Üstelik bu konuda telefonun orta sınıf olması veya amiral gemisi olması gözetilmeyecek. İki yıldan daha önce piyasaya sürülen modeller için ise henüz elde edilmiş bir bilgi bulunmuyor. Bu hafta Xiaomi’nin yeni modeli Mi MIX 4 hakkında da sızıntılar ortaya çıkmıştı. Bu sızıntılara göre, Mi MIX 4 modeli MIUI 13 güncellemesi ile piyasaya sürülen ilk model olacak.