WhatsApp Çoklu Cihaz Özelliği Hakkında Ortaya Çıkan Yeni Detaylar Neler?

Özellikle 2 ay içerisinde tüm Whatsapp beta kullanıcıları için gelecek olan WhatsApp çoklu cihaz özelliği hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Whatsapp’ın uzun süre üzerinde çalıştığı bu özellik sayesinde birden fazla cihazda WhatsApp’ı çalıştırabiliyorsunuz. WhatsApp Web’de ana cihazınızın internete bağlı olması gerekiyor ancak bu özellikle ile birlikte ana cihazın internete bağlı olmasına gerek kalmıyor. Bu nedenle, birçok kullanıcı tarafından merakla bekleniyor.

WhatsApp Çoklu Cihaz Özelliği 4 Farklı Cihazda Çalışabilecek

Ana cihazınızın aktif bir internet bağlantısına gerek duymadan WhatsApp hesabınızı birden fazla cihazda kullanmanıza izin veren çoklu cihaz özelliği, WhatsApp’ın beta testlerine katılan kullanıcılar için kullanıma sunulacak. Çoklu cihaz özelliği hakkında ortaya çıkan detaylar ise şöyle;

Bağlı olan tüm cihazlar, ana cihazda aktif bir internet bağlantısına gerek duymadan çalışabilir.

WhatsApp hesabınıza en fazla 4 farklı cihaz üzerinden giriş yapabilirsiniz.

iOS ve Android arasında sohbet geçmişine izin verilecek uygulamada, bu işlemin gerçekleşmesi için uygulamanın güncel olması şartı bulunuyor.

Başlangıçta isteğe bağlı olarak sunulacak bu özellik, denemek isteyenler için beta özelliği olarak sunulacak.

WhatsApp çoklu cihaz özelliği sayesinde görüntülü ve sesli aramalar tüm cihazlarda çalışacak.

Bu özelliği kullanan kullanıcılar, eski bir WhatsApp sürümüne sahip kişileri arayamaz veya mesaj gönderemez. WaBetaInfo’dan alınan bilgilere göre, tüm beta kullanıcıları 2 ay içerisinde bu özelliğe kavuşacak. Bazı beta kullanıcı için bu özellik dağıtılmaya başlandı.