Volkswagen Tiguan 2021 Fiyatları Açıklandı

2021 yılı için sıfır araçların fiyatları açıklanmaya devam ediyor. Döviz kurlarının ve vergilerin artması, Türkiye’deki araç fiyatlarının cep yakmasına neden oluyor. Cep yakan araçlardan biri de Volkswagen Tiguan oldu. 2021 yılı yeni fiyat listesi açıklanan Tiguan araçlar, yüksek fiyatları ile dikkat çekiyor. İşte detaylar…

Yeni nesil Volkswagen Tiguan ne kadar?

Volkswagen araçlardan ülkemizde en çok tercih edilen modeli, Suv araç kategorisinde olan Tiguan. Tasarımı ile dikkat çeken bu araçlar, 2021 yılında da özel tasarımını korumaya devam ediyor. Yeni nesil Tiguan araçların içi ve bagaj hacmi oldukça geniş tutulmuş. Geniş ailelerin tercihi olan Tiguan ailesi, çift kavramalı şanzımana da sahip. Araçta bulunan 1.5 litrelik ve 150 beygirlik motor da, aracın tam performans göstermesini sağlıyor. Aracınızın performansının yüksek olmasını istiyorsanız 2.0 motor seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

SUV araç modellerinden genellikle beklenen özellikler bozuk ya da arazi yollarında üstün performans gösterebilmesi, geniş olması, çabuk hızlanabilmesi ve hız performansıdır. Volkswagen Tiguan modeller, bu beklentileri büyük ölçüde karşılayabilen araçlardan. Peki 2021 Volkswagen fiyat listesi ne kadar oldu?

Volkswagen Tiguan güncel fiyat listesi de kurlardan etkilendi;

Döviz kurlarının son dönemlerde sürekli artması nedeniyle, pek çok otomobil markası fiyatlarını güncelledi. 2021 yılında fiyatlarını güncelleyen markalardan biri de Volkswagen. Özellikle Tiguan modelindeki fiyatlara bakıldığında, oldukça yüksek rakamlar gözümüze çarpıyor. Giriş sınıfında olan bir model 465.000 liradan başlarken tam dolu olan bir modelin fiyatının 829.600 lira olduğu görülüyor. Nisan ayının yeni Volkswagen Tiguan fiyat listesi ise şöyle;

Yeni Tiguan 1,5 TSI ACT 150 PS DGS Life;

Sınıfının en düşük modeli olan bu araç, güzel tasarımı ile göz dolduruyor. Aracın 2021 Nisan satış fiyatı 465.400 lira olarak açıklandı.

Yeni Tiguan 1,5 TSI ACT 150 PS DGS Elegance;

Farklı renkleri ile göz dolduran Elegance modeli, bazı teknik donanımları ile kullanıcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Bu aracın Nisan satış fiyatı ise 520.400 lira olarak açıklandı.

Yeni Tiguan 1,5 TSI ACT 150 PS DGS R-Line;

Tiguan modellerine göre biraz daha yüksek performans ve daha fazla özellik sunan bu aracın yeni satış fiyatı 554.700 lira.

Yeni Tiguan 2.0 TSI ACT 150 PS 4MOTION DSG Elegance;

Tiguan kullanıcıları tarafından en çok beğenilen modellerden olan 4MOTION DSG Elegance ise 775.600 liradan satışa çıkarılıyor.

Yeni Tiguan 2.0 TSI ACT 150 PS 4MOTION DSG R-Line; Tiguan’ın en dolu aracı olan bu modelin yeni satış fiyatı 829.600 lira olarak açıklandı.