Valorant Yeni Düzenlemelerle Geliyor

FPS oyunlarının birçok kişi tarafından beğenilmesi ve indirilmesi üzerine artık FPS kategorisinde daha fazla oyun piyasaya sürülmeye başlandı. CS:GO’nun tekelleşme hamlesine üzerine ise Riot Games Valorant’ı piyasaya sürdü ve çıkalı neredeyse 1 yıldan fazla oldu.

Riot Games’in oyun sevenler için dile getirdiği en büyük iddia, oyunculara değer vereceği yönünde olmuştu. Bu sözlerinin arkasında duran Riot Games, ürettiği Valorant’ta hilelerin önüne geçebilmek adına adımlar atıyor. Oyuncuların sıkça dile getirdiği en büyük sıkıntılardan biri de oyun içi sesli konuşmalar olmuştu. Riot Games bu konuda da adım atarak yeni bir düzenleme getirdi. Valorant’ın yeni düzenlemesi ile oyun içi sesli konuşmaların Riot tarafından denetleneceğini duyuruldu.

Valorant’ın Yeni Düzenlenmesi: Sesli Görüşmeler Kayıt Altına Alınacak

FPS oyunlarında başarı elde edilmesi için kullanıcıların taktiksel olarak takımları ile irtibatta olmaları ve sesli görüşmeler yapmaları oldukça önemli. Bu taktiksel davranış Valorant için de geçerli. Küfür eden veya oyun içindeki konuşmalara katılarak rahatsız eden kişiler şikayet edilebiliyor. Bu şikayet raporlarının belli bir sayıya ulaşmasından sonra oyuncu bir süreliğine sesli konuşma özelliğini kullanamaz hale geliyordu.

Riot Games’in yeni getirdiği özelliğe göre ise belli bir sayıda şikayet raporu alan kişilerin konuşmaları Riot tarafından denetlenebilecek. Gizlilik endişesi oluşan kişiler ise sesli konuşma özelliğini kapatarak oyunu oynayabilecek.

Valorant’ın Yeni Düzenlemesi Neler İçeriyor?

Riot Games oyunlarında yer alan bazı oyuncular toksik mesaj atmak gibi kötü bir üne sahip. Bu kötü ünü ortadan kaldırmak isteyen Riot Games şirketi ise toksik oyunculara engeller koymak istiyor. Valorant’ın yeni düzenlemesi başarılı olursa artık toksik mesaj şikayetleri sona erecek. Takım arkadaşları ile konuşma yapan oyuncuların konuşmalarına eskisinden daha fazla dikkat etmesi gerekiyor.

Riot Games’den gelen açıklamalarda ise sadece gerektiği kadar veri saklayacaklarına, veri toplama konusunda şeffaf olacaklarına, verileri kendilerine aitmiş gibi koruyacaklarına dair ifadeler yer aldı.