Ünlü Sanatçı, Kripto Para ile Evini Satışa Çıkarıyor!

ABD’nin Miami kentinde 14 milyon dolarlık lüks daireye sahip olan ünlü sanatçı, kripto para ile evini satmaya karar verdi.

Her geçen gün kripto para birimlerinin popülerliği artıyor. Bu teknolojilerin kullanım alanları arttıkça da ülkelerin, çeşitli otoritelerin, kurum ve kuruluşların ilgisini çekmeye devam ediyor. Özellikle de Orta Amerika ülkelerinden biri olan El Salvador’un Bitcoin’i ulusal para birimi olarak kabul etmesi ile birlikte, son dönemlerde yasaklar nedeniyle düşeşe geçen kripto paraların değeri bir anda yükselmeye başladı. Ayrıca Dünya’nın en büyük 5. ekonomisine sahip olan Hindistan’ın da El Salvador’un Bitcoin hamlesinden sonra kripto paralara sıcak bakması ve kripto para yasaklarını ülkede kaldırabileceğini belirtmesi üzerine, gözler yeniden kripto para birimlerine çevrildi.

Yaşanılan bu olayların üzerine yeni bir kripto para haberi geldi. Fransız DJ ve prodüktör David Guetta, 14 milyon dolar değerindeki evini kripto para ile satışa çıkardı ve hangi kripto paraları kabul edeceğini de açıkladı.

Ünlü Sanatçı, Kripto Para Olarak Ethereum veya Bitcoin İstiyor!

David Guetta, satışa çıkardığı evini 2018 yılında 9,5 milyon dolar karşılığında Amerikalı milyarder Richard LeFrank’tan satın aldı. Evin bugünkü değerini 14 milyon dolar olarak belirleyen ünlü sanatçı, kripto para olarak Ethereum veya Bitcoin’i kabul edeceğini açıkladı. Bu evi almak isteyen kişiler ön gösterim hakkına sahip olacaklar, yani evi satın almadan önce gezebilme şansları olacak.

Bu olay, David Guetta’nın ilk kripto para girişimi değil. Geçtiğimiz Eylül ayında ünlü sanatçı, Sensorium Galaxy ile VR konserler konusunda ortaklık anlaşması imzalamıştı. Öte yandan Miami kripto para birimlerinin değer gördüğü önemli yerlerden biri olma yolunda ilerliyor. Donald Trump’ın kızı Ivanka’nın da kaldığı Arte Surfside daireleri için geçen aydan itibaren ödeme olarak Ethereum ve Bitcoin alınıyor.