TOGG Sosyal Medyadaki İddialara Yanıt Verdi!

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG), şirketin hisse senetlerinin satıldığı yönündeki iddialar ile dikkatleri üzerine çekmişti. Bu açıklamalara yanıt veren TOGG şirketi, sosyal medya üzerinde dolandırıcılık yapan ve sahte yatırım fırsatı duyurularını paylaşan internet kullanıcılarını uyardı.

TOGG: Yatırım Fırsatı Duyuruları Gerçeği Yansıtmıyor

Sahte hesaplar üzerinden paylaşım yaptığı belirlenen bir grup internet kullanıcısı, TOGG’un hisse senetlerini satmaya başladığına yönelik iddialarını gündeme taşımıştı. Gündeme gelen bu konunun ardından çok fazla zaman geçmeden TOGG şirketi bu iddiaları yalanladı. Bu konuda basın açıklaması yapan şirket, yalan haberlerin büyük bir kısmının yurt dışında boy gösterdiğini belirtti ve gurbetteki vatandaşları ön plana alarak uyarılarda bulundu.

TOGG Ne Açıklama Yaptı?

Ortaya atılan iddialara ve sosyal medya dolandırıcılarına karşı TOGG tarafından yapılan açıklamada, çeşitli sosyal medya platformları üzerinden ortaya atılan ve özellikle de yurt dışında bulunan vatandaşlarımızı hedef alan ‘yatırım fırsatı’ duyurularının gerçeği yansıtmadığı, TOGG şirketi ile bir bağlantısı olmadığı, tamamen dolandırıcılık amacı taşıdığı söylendi. İddiaları bu sözler ile yalanlayan şirket, kullanıcıların TOGG hakkında bilgi edinmek için sadece kendi internet sitelerini ve sosyal medya hesaplarını takip etmelerini isteyerek sözlerini sonlandırdı.