TikTok Akımı Faciası: 9 Yaşındaki Çocuk Öldü!

Sosyal medya platformlarında yer alan akımlar, birçok kişi için önemli bir yere sahip. Bu nedenle pek çok insan sosyal medyada yer alan şeylerin bir parçası haline geliyor ve akımların içerisinde yer alıyor. Uzaktan zararsız gibi görünse de dikkat edilmediği takdirde bu akımlar çeşitli sorunlara neden olabiliyor hatta facia ile sonuçlanabiliyor.

Özellikle de çocukların sosyal medya ilgisi düşünüldüğünde, bu akımlara karşı ekstra dikkatli olmak gerekiyor. Bazı önlemler almak yetersiz kalabiliyor. TikTok akımı ABD’de facia ile sonuçlandı. 9 yaşındaki çocukları ölen aile, çocuklarının ölümünden TikTok akımını sorumlu tuttu.

TikTok Akımı Ve Diğer Sosyal Medya Akımları Çocuklar İçin Tehlike Oluşturuyor

Bu üzücü olay geçtiğimiz hafta ABD’de yaşandı. Tennessee’li bir aile, 9 yaşındaki çocuklarının yanına gittiğinde dehşete verici bir manzara ile karşılaştı. Çocuklarını boynunda bir kemer ile yerde yatarken buldular. Telaşa kapılan aile LaTerius isimli çocuklarını hemen hastaneye kaldırdı ancak çocuklarını bulduklarında nefes almıyordu. Hızlı müdahalelere rağmen, 9 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Küçük çocuğun ölümünün ardından ortaya çıkan bir bilgi, bu üzücü olayın ardındaki sır perdelerini kaldırdı. Ailesinin iddiasına göre, küçük çocuğun ölümüne TikTok akımı neden oldu. Kişinin kendisini bayıltana kadar boğması üzerine oluşturulan bu akım, son zamanlarda sosyal medya platformlarında oldukça popüler bir hal almaya başladı.

Hızla yayılan bu TikTok akımı, yetişkinler için bile tehlikeli boyutlara ulaşabiliyorken, çocuklar için daha korkunç sorunlara neden olabiliyor. Benzer bir facia Ocak ayında İtalya’da yaşandı. 10 yaşındaki küçük bir kız çocuğu tıpkı LaTerius gibi bir sosyal medya akımına katılmaya çalıştı ve kendini boğarak hayatını kaybetti. Ancak, tek sorun bilinç kaybı akımları değil.

Mayıs ayında ise Oregon’da yaşayan 13 yaşındaki bir kız vücudunda yer alan üçüncü derece yanıklar ile hastaneye kaldırıldı. Ailesinin yaptığı açıklamaya göre, çakmak ve alkol ile bir TikTok akımını yeniden yarattı. Yaşanılan tüm bu üzücü olaylardan sonra, sosyal medyanın çocuklar üzerindeki etkisi yeniden tartışılmaya başlandı. Henüz yaşanılan olaylar ile ilgili Çinli sosyal medya devinden bir açıklama gelmedi ve şirketin içerikleri hakkında hukuki bir süreç yaşanmıyor. Ancak, benzer şekilde devam eden TikTok akımlarının önümüzde süreçte ciddi bir şekilde araştırmalara konu olması bekleniyor.