Thodex Kurucusu Hakkında Son Gelişme

Thodex kurucusu olan ve son zamanlarda isminden sıkça bahsedilen Fatih Faruk Özer hakkında yeni gelişmeler ortaya çıktı. Haftalardır aranan ve yakalanamayan Fatih Faruk Özer’in kaçış planını önceden yaptığı ve bunun için 1 ay hazırlık yaptığı öne sürüldü.

İstihbarat Şef Yardımcısı Fulya Öztürk’den alınan bilgilere göre, Fatih Faruk Özer Türkiye’den kaçmadan önce planlarını yaptığı ortaya çıktı ve 20 Nisan’dan yaklaşık bir ay önce bu planları gerçekleştirdi. Yine bu zamanlara denk gelen bir tarihte Özer’in gizemli bir çifti Türkiye’de konuk ettiğini sözlerine ekledi. Kim olduklarına dair henüz netlik kazanmayan bu çiftin Arnavutluk’tan geldiği ve geldikleri bu süre içerisinde Fatih Faruk Özer ile kaçış planına dair görüşmeler yaptığı düşünülüyor. Ancak, bu görüşmelerin içeriği hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Thodex Kurucusu Şuan Nerede?

Geçtiğimizde günlerde Arnavutluk’da olduğundan şüphe edilen ve burada kaldığı eve baskın düzenlenen Özer, polis güçleri gelmeden önce kaçmayı başarmış ve bulunamamıştı. CNN Türk İstihbarat Şef Yardımcısı Fulya Öztürk’ün yapmış olduğu açıklamalar da Özer’in burada kaldığını doğrular nitelikte oldu. Ancak, Özer’in bulunamamış olması üzerine, Arnavutluk dışında Kuzey Makedonya ve Kosova’da da arama çalışmalarının hız kesmeden devam ettiği belirtildi. Sonuçsuz kalan ve henüz net bilgiye ulaşılamayan Özer’in nerede olduğuna dair bilinmezlik devam ediyor.

Thodex Kurucusu Fatih Faruk Özer Kimdir?

Son zamanlarda gündemden hiç düşmeyen ve birçok vatandaşımız tarafından takip edilen Bitcoin piyasasında yer alan ve Bitcoin şirketi aracılığı ile müşterilerine sanal para satışı yapan Fatih Faruk Özer, Thodex şirketi ile ön plana çıkmış ve televizyon programlarına konuk olmuştu. Bu programlarda Bitcoin piyasası hakkında bilgi veren Özer, çok dikkatli olunması gerektiğini ve riskin çok yüksek olduğunu defalarca dile getirmişti. Kısa bir süre sonra Thodex kurucusu Özer, şirketine yatırım yapan birçok müşterisini dolandırmış ve ‘İkinci Tosun Vakası’ olarak adlandırılmaya başlanmıştı.