Telegram Yeni Özelliği İle Dikkat Çekti

Son zamanlarda kullanımı oldukça artan ve Whatsapp’a rakip olan Telegram, Android ve iOS sistemli telefonlara getireceği yeni özelliği ile bu kez de Zoom’a rakip olmayı planlıyor. Yakın zaman içerisinde video konferans özelliği ile müşterileriyle buluşmaya hazırlanan Telegram yeni özelliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Daha önce getirmiş olduğu sekiz şahane özelliği ile kullanıcılarının ilgisini arttıran Telegram, Mayıs ayında yayınlamayı planladığı yeni güncelleme ile kalabalık iş görüşmeleri ve geniş aile sohbetleri için alan açmaya hazırlanıyor.

Telegram Yeni Özelliği: Video Konferans

Telegram şirketinin CEO’su olan Pavel Durov’un verdiği bilgilere göre birkaç katılımcı ile eşzamanlı yapılan görüşmelere izin verileceği öğrenildi. Ancak şirketin CEO’su bu grup görüşmelerine kaç kişinin katılımı olacağını henüz paylaşmadı. Şu anda uygulama içerisinde yapılan görüntülü görüşmeler 2 kişi ile sınırlı bulunuyor.

Önümüzdeki süreçte hem iOS hem de Android sistemli akıllı telefonlara ve tabletlere getirilecek olan yeni özellik, ilerleyen zamanlarda masaüstü kullanıcılar da için de getirilecek.

Telegram Yeni Özelliği ile Grup Sohbetlerine Neler Getirecek?

Yeni özelliği ile grup sohbetlerine görüntülü konuşma özelliği getirecek olan Telegram, aynı zamanda kullanıcıların ekran paylaşımına izin vererek Zoom uygulamasına rakip olmayı planlıyor. Hem aile içi sohbetlere hem de iş görüşmelerine imkan sağlayan uygulamaya, şirket iletişiminin verimli olmasını engelleyen seslerden etkilenilmemesi için gürültü engelleyici de eklenmesi planlanıyor. Uygulamada, güvenlik amaçlı olarak video görüşmeleri de şifrelenecek.