Steam Next Fest Etkinliği Başladı!

Aylık olarak aktif 120 milyondan fazla kullanıcısına hizmet veren dijital oyun dağıtım platformu Steam, sonunda herkesin merakla beklediği Next Fest etkinliğini duyurdu. Steam Next Fest etkinliği en son Şubat ayında düzenlenmişti ve kullanıcılardan olumlu geri dönüşler alınmıştı.

Dijital oyun dağıtım platformu Steam, özellikle son dönemlerde dağıttığı ücretsiz oyunlar ile oyun severlerin sevgisini üzerinde toplayan Epic Games ile sıkı bir rekabet halinde. Steam, yapacağı bu etkinlik ile yüzlerce oyunu ücretsiz sunarak ve indirimler yaparak rekabette bir adım öne geçmeyi planlıyor.

Steam Next Fest Etkinliği ile Yüzlerce Oyuna Ücretsiz Deneme İmkanı!

Next Fest etkinliğinin içeriğinde yeni veya tecrübeli geliştiricilerin çıkaracakları oyunlar kutlanacak ve oyuncular ise bu oyunları ücretsiz veya indirimli deneme fırsatı elde edecek. Birkaç gün sürecek olan bir oyun festivali olarak karşımıza çıkıyor. 17 Haziran’da başlayan etkinlik, 22 Haziran saat 20:00’a devam edecek. Bu etkinlik kapsamında, dünyanın dört bir yerinde bulunan oyun geliştiricileri, farklı türlerde çıkaracakları 700’ü aşkın oyunun demosu ile oyuncuları bekliyor olacak.

Henüz çıkmamış oyunlar için deneme imkanı sunan bu etkinlikte aynı zamanda canlı etkinlikler ve sevilen oyuncular ile birlikte canlı yayınlar da düzenlenecek. Asıl amacı geliştiricilerin oyunculardan erken geri bildirim almasını sağlama ve Steam’de çıkacak oyunlar için oyuncu kitlesine sahip olma olan Steam Next Fest etkinliği boyunca oyuncuları mutlu edecek bazı indirimler de olacak. Bu indirimlerin özellikle bağımsız yapımlar için olması bekleniyor.