Son Dakika! Thodex’in Kurucusuna Arnavutluk’ta Operasyon Yapıldı

Ülkenin son günlerdeki gündemini Thodex kurucusu tarafından çalınan paralar oluşturuyor. Pek çok kripto para kullanıcısının yerli para borsası olan Thodex’e para yatırmasının ardından kurucu olan Faruk Fatih Özerk, yatırım yapılan paraları da alarak kayıplara karıştı. Son yapılan açıklamalara göre Özerk’in Arnavutluk’ta olduğu ortaya çıkmıştı. Bugün Arnavutluk emniyet müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Özerk’in kaldığı otel tespit edildi ve operasyon düzenlendi. İşte detaylar…

2 milyar dolarla kaçtı;

Thodex’in kurucusu olan Faruk Fatih Özerk’in, kripto para borsasına yatırılmış olan 2 milyar dolar ile yurt dışına kaçtığı biliniyordu. Özerk için İnterpol tarafından kırmızı bültenle arama emri çıkarılmıştı. Türkiye cephesinde Thodex için çok sayıda operasyonun düzenlendiği ve bu operasyonlarda çok sayıda bilgisayara el konuldu açıklanmıştı. Eş zamanlı yapılan operasyonlarda çok sayıda veri cihazı da ele geçirildi. Ayrıca şirket çalışanlarının tamamının da ifadesi alınmıştı.

Özerk’in en son Arnavutluk’ta görüldüğü kameralara yansımıştı. Henüz yeri tespit edilememiş olan Özerk için bugün, Arnavutluk emniyet genel müdürlüğü tarafından bir baskın yapıldığı açıklandı. Özerk’in kaldığı otel tespit edildi ve baskın yapıldı ancak Özerk’in baskından hemen önce kaçtığı ortaya çıktı. Bu olayla ilgili alakalı olan 78 kişinin yakalanması için İstanbul başta olmak üzere toplam 8 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Emniyet Genel Müdürlüğü şirket merkezinin bulunduğu Kadıköy’e yapılan operasyonda çok sayıda doküman ve materyale daha el konulduğu açıklandı. Şu ana kadar yapılan operasyonda ise olayla alakası olduğu bilinen 65 kişi göz altına alındı.