Soğuk Kanlı Katil Rus YouTuber’ın Cezası Belli Oldu

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında, Rusya’da kan donduran bir cinayet olayı yaşandı. Rus YouTuber, hamile sevgilisinin ölümüne neden oldu. Hamile olan sevgilisini balkona kilitleyerek ölmesine neden olan YouTuber’ın cezası ise belli oldu. İşte detaylar…

Rus Youtuber için ne kadar ceza verildi?

Geçtiğimiz yılın Arlık ayında, Rusya’da kan donduran bir cinayet olayı yaşanmıştı. Youtube aracılığı ile yayın yapan Rus asıllı Stas Reeflay’a bir seyircisi tarafından para teklif edildi. Seyircisi, sevgilisini soğukta bekletmesinin karşılığında Stas’a 1.000 dolar vereceğini açıkladı. Parayı duyan Stas ise bu teklifi kabul ederek, hamile sevgilini balkona kilitledi.

Hamile kadının ölümü 6 yıl hapis cezası getirdi;

Rusya soğuk havasıyla bilinir. O soğuğa rağmen Stas tarafından saatlerce balkonda kilitli bırakılan ve soğuktan hayatını kaybeden hamile kadının ölümü için mahkeme tarafından verilecek ceza belli oldu. Hamile kadın, balkonda kilitli kaldığı için hipotermi geçirdi ve hem kendisi hem de bebeği hayatını kaybetti. Bu olayın canlı yayında gerçekleşmesi ise pek çok insanın kanını dondurdu. Yaşanan bu vahşi olayın cezası, bugün belli oldu. Gözünü para bürüyen ve yalnızca 1000 dolar için sevgilisini ve bebeğini ölüme terk eden Stas için verilen ceza, sadece 6 yıl oldu. Ölümü canlı yayında gerçekleşen ve tüm delilleri ortada olan bu olayın cezasının yalnızca 6 yıl olması ise şok etkisi yarattı. İnsanlar bu ölümün cezasının yalnızca 6 yıl olmaması gerektiğini, Rus adalet sisteminin pek de adil ve sağlam olmadığını düşünüyor.