Samsung’tan Galaxy S21 FE İçin Kötü Haber Geldi!

Galaxy S21 serisi ile Ocak ayında karşımıza çıkan Samsung, şimdiden Galaxy S22 serisi için hazırlıklara başladı. Herkesi etkilemeye ve merak uyandırmaya kararlı olan şirket, ne yazık ki bu seride de tıpkı bu seriden öncekilerde olduğu gibi yüksek fiyata satacak. Bu haber, uygun fiyata amiral gemisi telefon isteyenleri üzdü. Neyse ki Samsung şirketi, uygun fiyata telefon almak isteyenleri de düşünüyor.

Kısıtlı bütçeye sahip olan kullanıcılarını da düşünen Samsung, bir süre önce FE serisini piyasaya sürdü. Bu serinin yeni gözdesi olmaya hazırlanan Galaxy S21 FE modeli ise sabırsızlıkla bekleniyor. Her sene çıkan Galaxy modellerinin kısılmış bir versiyonu olan bu seride, malzeme kalitesinden ödün verilerek uygun fiyat çerçevesi içerisinde yüksek performansa sahip telefonlar, kullanıcıları ile buluşuyor. Ancak bu sene işler farklı ilerleyecek. Samsung şirketi çıkış tarihini Ekim ayına ertelemek zorunda kaldı.

Samsung Galaxy S21 FE Ekim Ayına Ertelendi

Bu sene bazı fedakarlıklar yapmak zorunda kalan Samsung, yaşanan işlemci krizinden etkilenen şirketlerden biri. Tedarik zincirinin akmasını istemeyen şirket, Galaxy S21 FE serisini kurban etmek zorunda kaldı. Ağustos ayının başlarında gerçekleştirileceği duyurulan lansman, Ekim ayına ertelendi. Üstelik bu seri ile alakalı tek kötü haber bu değil.

Bin dolarlık telefonlardan daha uygun bir fiyat seçeneği ile kullanıcılarını cezbeden Galaxy S21 FE, yarı iletken sıkıntıları nedeniyle ertelendi. Ayrıca bu cihaz, Japonya ve Güney Kore’de piyasaya sürülmeyecek. Şirket başlangıç olarak Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde varlık gösterecek. Şirkete yakın kaynaklar tarafından alınan bilgilere göre, Samsung şirketi FE serisi üretimini tamamen durdurmak istedi. Ancak FE serisi oldukça popüler olduğu için bu düşüncesinden vazgeçti. Alınan bu bilgiler ile bir süre önce iptal haberlerini yalanlayan ve ertelenmenin gerçekleşeceği belirten haberler doğrulandı. İşlem krizinin ne zaman çözüleceği ise henüz bilinmiyor.