Samsung Uygun Fiyata Amiral Gemisi İsteyenler İçin Galaxy M52 Modeli İle Geliyor

Fiyat performans odaklı Çin rakipleri ile uzun süredir rekabet etmekte zorlanan Samsung, taktik değiştirmeye karar verdi. Galaxy FE serisi ile kullanıcı memnuniyeti sağlamak için amiral gemisi cihazları uygun fiyata satan şirket, bunu bir adım öteye taşımak için çalışmalara başladı.

Bir süredir Galaxy M52 5G modeli üzerinde çalışan şirket, gelen bilgilere göre orta sınıf bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonlarında kullandığı Snapdragon işlemcileri, Geekbench’te ortaya çıkan bir telefon ile uygun fiyata sunulmaya hazırlanılıyor.

Galaxy M52 Gücünü Snapdragon 888 İşlemcisinden Alacak

Kısa süre önce Geekbench veritabanında ortaya çıkan Samsung Galaxy M52 modeli, SM – M526BR model numarasıyla geliştirildi. Merakla beklenilen telefonda Snapdragon 888 işlemci kullanılacak. Ancak şirket bu modelde popüler işlemcinin standart versiyonunu kullanmayacak.

Snapdragon 888 işlemcisi üç yüksek performanslı çekirdeğe, bir ultra performanslı çekirdeğe ve dört adet düşük güç tüketen çekirdeğe sahip olsa da Geekbench’te test edilen işlemcinin Qualcomm tarafından geliştirildiği ve henüz duyurulmayan alternatif bir model olduğu biliniyor. Geçtiğimiz günlerde yaşadığı çip sıkıntısı nedeniyle S21 FE modeli erteleyen şirket, uygun fiyatlı akıllı telefon isteyen kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmayacak gibi görünüyor. Henüz telefona dair diğer özellikler ortaya çıkmamış olsa da önümüzdeki günlerde telefona dair sızıntılar olması bekleniyor. Uygun fiyatlı olacağı söylenilen Galaxy M52 modelinin satış fiyatının ne olacağı ise henüz bilinmiyor.