Pokemon Unite Ne Zaman Çıkıyor?

Bir süredir merakla beklenen Pokemon Unite oyununun hangi platforma geleceği ve ne zaman geleceği açıklandı. Yapılan açıklamaya göre, Pokemon Unite oyunu Nintendo Switch platformuna geliyor. Yapılan açıklamanın ardından, bir de fragman videosu yayınlandı. Oyunun mobil platformlara ne zaman geleceği de duyuruldu.

Pokemon Unite İlk Olarak Hangi Platforma Gelecek?

Pokemon Unite oyununun ücretsiz MOBA versiyonunu ilk alacak platform Nintendo Switch oldu. Oyunun lansmanı ise 2021 Temmuz ayında gerçekleştirilecek. Oyunun mobil platformlara gelme zamanı ise 2021 Eylül ayı olarak duyuruldu. Hem Android hem de iOS işlemci sistemine sahip mobil cihazlar tarafından indirilebilecek. Yapılan duyuru, oyunla ilgili birçok bilgiyi içeriyor.

Her kişi bir adet Pokemon’a sahip olacak ve Pokemonu ile birlikte Aeos Adası’nda bulunan Unite Battle Committee turnuvalarına katılabilecek. Diğer beş kişiden oluşan ekiplere katılarak rakibin kontrol noktalarını ele geçirmelisiniz. Puan kazanmak için Vahşi Pokemon veya eğitmen ile savaşacaksınız. En yüksek puana sahip olan taraf, savaşı kazanıyor. Çeşitli maçlara katıldıkça Pokemon’unuz tecrübe ediniyor ve seviyesi artıyor. Pokemon Unite oyunu içerisinde elde edilebilen bazı ögeler de açıklandı. Oyun içeriğinde madeni paralar ve değerli taşlar yer alıyor. Bu ögeler ile belirli Pokemonları elde edebilmek için Unite Lisansları satın almalısınız. Bunun dışında aksesuar veya giysi almak için de bu ögeleri kullanabilirsiniz.