POCO X3 GT e-Devlette Görüldü!

Xiaomi’nin alt markası olarak piyasaya çıkan ancak bir süre sonra Xİaomi’den ayrılarak tek başına ilerleme kararı alan POCO’nun yeni akıllı telefonu, beklenmedik bir şekilde ortaya çıktı.

POCO X3 GT e-Devlet’te Ortaya Çıktı!

FCC gibi marka temsil firmalarının veri tabanlarında yeni çıkacak telefonların bazı sertifikaları ortaya çıkıyordu. Ancak bu kez sızıntı, ülkemizden çıktı.

E-Devlet’te yer alan IMEI sorgulama sisteminde ortaya çıkan ve gündeme bir anda düşen sızıntı ile POCO X3 GT modelinin geleceği resmiyet kazanmış oldu.

POCO X3 GT Özellikleri

POCO’nun yeni telefonu, FCC’den onay aldı. Alınan bu onay sırasında cihaza dair bazı teknik özellikler de ortaya çıkmış oldu. n41 ve n77 bant desteğine sahip olan telefon, MIUI 12 ile çalışıyor.

Sızıntılardan biri de cihazda 5G şebeke desteği olduğu yönünde. Eğer bu sızıntı doğrulanırsa, POCO X3 GT modeli, POCO’nun X serisi modelleri arasında ilk 5G destekli model olacak. Yine sızıntılarına göre, cihazda Bluetooth 5.2 ve Wi-Fi 6 gibi kablosuz bağlantı teknolojileri de desteklenebilir.

6.6 inç FHD+ IPS LCD panele sahip olan cihaz, Dimensity 1100 işlemcisinden gücünü alacak. Ayrıca cihazda, 65W hızlı şarj desteği bulunan 5000 mAh batarya olması bekleniyor. Arka kamera bilgileri konusunda da sızıntıya sahip olan POCO X3 GT modelinin üçlü kamera dizilimine sahip olması muhtemel. 64 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP makro kameraya sahip olabilir.