POCO X2 Modelinin Kamera Sorunu Çözülüyor!

Yazılım hatalarından kaynaklı olarak akıllı telefonlarda pek çok sorun meydana gelebilir. Örneğin; HarmonyOS’a geçen kullanıcılar ve Galaxy S21 Ultra kullanıcıları hareket halindeyken pilin bitmesinden şikayet ediyor. Şimdi ise benzer sorun POCO’da çıkıyor. Elde edilen raporlara göre POCO X2 modelinin kamera sorunu gündemde. Kullanıcılar bu sorundan şikayetçi.

POCO’nun yaptığı açıklamaya göre tahmini olarak bu sorun, Hindistan’daki kullanıcıların yüzde ikisini kapsıyor. Ancak, şirket bu açıklamanın yanı sıra sosyal medyadan bir paylaşım yaparak kamera sorununun nasıl giderileceğini adım adım anlattı.

POCO X2 Modelinin Kamera Sorunu Birkaç Adımda Çözülebilir

POCO yaptığı açıklama ile kamera sorununun nasıl giderileceğini anlattı. Şirkete göre, paylaşılan adımlar uygulandığı zaman kamera sorunu ortadan kalkacak. Ancak, bu talimatlar yerine getirildiği halde telefonda hala benzer sorun devam ediyorsa, kullanıcıların servise gitmesi gerekecek. Şirkete göre, kamera sorununun çözülmesi basit birkaç işlemle mümkün. Eğer siz de bu sorunu yaşıyorsanız şu talimatları yerine getirmeniz gerekiyor;

  • İlk olarak yapmanız gereken şey cihazınızın ‘’Ayarlar’’ bölümüne girmek.
  • Ardında burada yer alan ‘’Uygulamaları Yönet’’ seçeneğine tıklamalısınız.
  • Girdiğiniz bölümde Kamera uygulamasını bulmalı ve üstüne gelmelisiniz.
  • Son olarak ise Verileri temizle-Tüm verileri diyerek tamam deyin.
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekiyor.

POCO bu talimatları uygulamasına rağmen sorunu giderilmeyen kişilerin, servise gitmesini belirtti. Alternatif olarak da geri bildirim uygulamasını kullanabileceklerini söyledi. Ancak bu sorun yazılım kaynaklı olduğundan dolayı, OPPO X2 modelinin kamera sorunu bu talimatlar ile çözülecektir.