PlayStation 4 Kullanıcıları İçin Sevindirici Haber!

Her sene Haziran ayında LGBTQ topluluğu Onur ayı kutluyor. Bu sene 28 Haziranda gerçekleştirilecek olan kutlamaya bazı şirketler önemli verdiler. Activision geçtiğimiz günlerde oyuna yeni bir ekleme yaptı. Playstation Network tarafından da destek gecikmedi. Playstation 4 kullanıcıları için LGBTQ’ya destek var.

Şirket LGBTQ topluluğuna desteğini yeni bir tema ile gösterdi. Bunun yanı sıra temayı alabilmek için birtakım kodlar verdi.

Sadece PlayStation 4 Kullanıcıları Kodlara Erişebiliyor

Onur Ayının bu seneki kutlamalarına katılan şirketlerden biri de PlayStation oldu. Yeni bir tema PlayStation Network bünyesine eklendi. Daha önce de temalar sunulmuştu fakat bunlar ücretliydi. PlayStation Network’ün bünyesine eklediği yeni tema ise ücretsiz. Bütün PlayStation 4 kullanıcıları bu temaya erişebilecek. Sunulan temanın içeriği ise renkli Onur Bayrağı oldu.

Twitter’da Wario64 kullanıcı adına sahip olan ve oyun sektörü içerisinde yer alan biri, konu hakkındaki kodları ve detayları yayınladı. Farklı bölgeler için özel kodlar belirlendi. 5 özel kodun içeriğine bakıldığında Kuzey Kore’den Asya’ya kadar herkes için kod dağıtıldığı görülüyor. PlayStation 4 kullanıcıları bu kodları kullanmak için PlayStation Store’a gitmeli ve ‘’Kodları Gir’’ seçeneğine tıklamalı. Temanın PlayStation 5 kullanıcıları için gelip gelmediği ise merak konusu oldu. Bu konu henüz aydınlığa kavuşmamış olsa da bir Twitter kullanıcısı PlayStation 5’in temayı desteklemediğini söyledi.