OnePlus Nord 2 Sahneye Çıkmaya Hazırlanıyor!

Akıllı telefon pazarının amiral gemisi katili, son senelerdeki fiyat artışlarından dolayı bu unvanı kaybetmek üzere. Yeni bir hamle yapan şirket, ilk kez orta seviye bir telefon ile karşımıza çıktı. 2020 yılının Temmuz ayında tanıtımı yapılan Nord modelinin devam olan Nord 2 için geliştirme çalışmaları devam ediyor.

Bu senenin son çeyreğinde bir başka deyişle sene sonunda piyasaya sürülmesi beklenen cihazın, MediaTek Dimensity 1200 işlemciye sahip olması bekleniyor. Cihazın güç alacağı işlemci, 6 nm fabrikasyon süreci ile üretildi ve 3 GHz’e kadar çıkabiliyor. Ayrıca sahip olduğu UFS 3.1 desteği sayesinde depolama konusunda yüksek hıza sahip ve Mali – G77 MC9 GPU’yu da bünyesinde barındırıyor.

OnePlus Nord 2 Modelinin, MediaTek Dimensity 1200 İle Gelmesi Bekleniyor

Sızıntılar yoluyla elde edilen bilgilere göre 90 Hz yenileme hızına ve Full HD+ çözünürlüğe sahip olan telefon, 6.43 inç büyüklüğünde AMOLED ekran ile karşımıza çıkacak. Cihazın ön tarafında 32 MP çözünürlüğe sahip özçekim kamerası; arka tarafında ise 50 MP ana kamera, 8 MP + 2 MP sensörler yer alacak. 4500 mAh pile sahip olacak OnePlus Nord 2 modelinin ekranında parmak izi okuyucusu yer alacak. 30 W hızlı şarj desteği ile gelmesi beklenen cihaz, 4K çözünürlükte 30 FPS video kaydı gerçekleştirebilecek. Cihazın tanıtım tarihi ile ilgili net bir bilgi yer almasa da beklentilere göre Eylül ayında bu durum resmiyet kazanacak.