Nisan Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar Belli Oldu!

Önde gelen pazar araştırma şirketlerinden Sensor Tower’ın paylaştığı bilgilere göre, Nisan ayında en çok indirilen uygulamalar listesi belli oldu. Mart ayının en çok indirilen uygulaması, Nisan ayında da en çok indirilen uygulama oldu ve listenin ilk sırası değişmedi. Diğer yandan ise geçen ay hızlı bir yükseliş yaparak ilk sıralarda yer alan Josh uygulamasının bu ay listede yer almaması dikkat çekti.

Nisan Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar Listesinde Bir Numara Değişmedi

Mart ayında en çok indirilen uygulamalar listesinde bir numara olan Tiktok uygulaması, Nisan ayında da ilk sırada yer almayı başardı. Snapchat, Instagram ve Youtube’a ait ‘Shorts’ uygulaması ile sıkı bir rekabete giren uygulama, Sensor Tewor’dan gelen rapora göre bir kez daha ilk sırada yer aldı.

En büyük kullanıcı pazarlarından biri olan Hindistan’da yasaklanan uygulama, beklenilen aksine birçok rakibe sahip olmasına rağmen yeni kullanıcıları bünyesine katarak hızla büyümeye devam ediyor.

Uygulamanın hızlı yükselişi gösteriyor ki, Tiktok uygulaması bir sonraki milyar kullanıcıya sahip uygulama olmaya en büyük adaylardan biri. 59 milyondan fazla indirmeye sahip olarak Nisan ayının en çok indirilen uygulaması olan Tiktok, en fazla Brezilya ve Douyin ülkelerinde indirildi.

WhatsApp Sözleşmesi, Nisan Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar Listesini Etkileyemedi

Sadece ilk indirmelerin dahil edildiği ve önceden indirilen uygulamaların hesaplamalarda yer almadığı raporlar hazırlayan Sensor Tower’dan alınan bilgilere göre, listenin diğer ilk beşinde Facebook’a ait uygulamaların yer alması dikkat çekti. WhatsApp’ın hayata geçirmek istediği yeni politika ile birçok kullanıcısı kaybetmesi üzerine, Nisan ayında en çok indirilen uygulamalar arasında Facebook’a ait uygulamaların yer alması beklenmiyordu. Ancak açıklanan bilgilere göre bu uygulamalar, listenin diğer ilk beş uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Onlara alternatif olarak tercih edilen diğer uygulamalardan ise Telegram ön plana çıkmayı başardı.