Nintendo Switch 2 İçin Çıkacak İlk Oyun Belli Oldu!

Wii ismini taşıyan ev konsolu ile çıktığı ilk dönemlerde fırtına estiren Nintendo, sekizinci nesil konsol savaşları için iyi bir başlangıç yapamadı. Rakiplerinin karşısında Wii U ile şirket, döneminin ötesindeki fikirlerini ne yazık ki mevcut teknolojik imkanlar ile buluşturamadı. Bu rekabetten adeta elenmek zorunda kalan Japon oyun devi, 2018 senesine kadar yarışın dışında kaldı.

Ancak 2017 yılında rakiplerine karşı bomba gibi bir çıkış yapan Japon oyun devi, Switch ismini verdiği konsolu piyasaya sürdü. Özel oyunlar ve sahip olduğu yenilikçi tasarım ile dikkatleri bir anda üzerine toplayan Switch, kısa sürede ciddi satış rakamlarına ulaşmayı başardı. Üç yıl içerisinde rakibi Xbox One’ı geçen konsol, PlayStation’ın arkasından gelerek ikinci sıraya yerleşti. Yeni çıkan bilgilere göre, Switch başarısını devam ettirmek için şirket, Nintendo Switch 2 ile gelmeye hazırlanıyor. Üstelik konsolun ilk oyunu da belli olmuş durumda.

Nintendo Switch 2 İçin Çıkacak İlk Oyunun İsmi Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes

Nintendo Switch 2 veya diğer bir ismi ile Switch Pro, henüz resmi olarak duyurulmasa da şirketin konsol üzerinde çalıştığı biliniyor. Şirket konsolun tasarımı ya da özellikleri hakkında bilgi vermedi ancak Rabbit & Bear Studios’un kurucusu bir soru cevap etkinliği sırasında konsolun ilk çıkacak oyunu hakkında bilgi verdi.

Özellikle Asya tarafındaki oyuncuların ilgisini çeken yapım, Kickstarter projesi olarak başladı ve Rabbit & Bear Studios tarafından geliştirildi. Oyunun hangi platformlarda yer alacağı sorulduğunda stüdyonun başındaki isim Nintendo’nun rakiplerini tek tek saydıktan sonra bombayı patlattı ve Nintendo’nun yeni nesil donanımlarında yer alacaklarını söyledi. Böylece Nintendo Switch 2 için çıkacak ilk oyununun Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes olduğunu kesinlik kazandı. Ancak konsolun veya oyunun ne zaman çıkacağı henüz belli değil.