Netflix En Kötü Döneminin Yaşıyor! Hisseler Ne Kadar Düştü

Pandemi dönemiyle birlikte rekor büyüme gerçekleştiren Netflix hisseleri son dönemlerin, hatta son 8 yılın en kötü çeyreğini yaşamış bulunuyor. Netflix hisselerinin %11 oranında düştüğü kaydedildi. Peki zarar ne kadar olarak açıklandı. İşte detaylar…

Netflix hisseleri sert çakıldı;

Türkiye’nin ve dünyanın en çok kullanılan dijital platformu olan Netflix, 2020 yılında pandemi dönemiyle birlikte rekor bir büyümeye imza atmıştı. Ancak 2021 yılının başları Netflix camiası için iyi gitmedi. 2021 yılının başlarından itibaren düşmeye başlayan hissenin toplamda %11 gerilediği açıklandı. Son 8 yılının en kötü çeyreğini yaşayan Netflix bu düşüşle birlikte, 25 milyar doların üzerinde zarar yaşadı. Oysa ki Netflix hisseleri için Ocak ve Mart ayları arasında toplam 6,2 milyon katılım olması bekleniyordu. Ancak beklenen katılım gerçekleşmedi ve 2021 yılının Ocak-Mart ayları arasında toplam katılım 3,98 milyon yeni üye olarak kaldı. Bu da Netflix şirketi için büyük hayal kırıklığına neden oldu.

Bu haberle birlikte Netflix hisse senetleri düşüş yaşadı ve %11 oranında geriledi. Bunun ardından hisselerin değeri 489,28 dolara gerilemiş bulunuyor. Bu gerilemenin sonucunda da şirketin piyasadaki değerinin 25 milyar dolar azalması, sıkıntısı yaşandı.

Netflix Seo’su açıklamada bulundu;

Yaşanan gerilemenin ve piyasa değerinin azalmasının ardından, Netflix CEO’su Reed Hasting tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada ipek kadar pürüzsün bir on yıl geçirdikleri ancak şu anda sarsıldıkları, ifadelerine yer verildi. Yapılan araştırmalara göre 2020 yılında geçirilen pandemi dönemiyle birlikte Netflix, 15,8 milyon yeni üye kaydı yapmıştı. Şirketin en çok büyüme gösterdiği yer ise Asya kıtası oldu. Asya kıtasında 2020 yılındaki yeni üyelik sayısı 9,3 milyon olarak açıklandı.