Milyarder İş Adamı Elon Musk Evsiz Mi Kaldı?

SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, her geçen gün yeni bir haberle gündem olmayı başarıyor. Milyarder iş adamı Elon Musk, bu kez de son evini satarak gündem oldu ve verdiği sözü tuttu.

Son zamanlarda sosyal medyada özellikle kripto paralar ile ilgili yaptığı paylaşımlar ile gündemden hiç düşmeyen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, piyasa manipülasyonu ve zenginlik konuları üzerinden sıkça eleştiriliyordu.

Serveti ile ilgili yapılan bu eleştirilerden sonra evlerini satma kararı alan 49 yaşındaki ünlü milyarder, birkaç gün içerisinde California’daki iki evini satışa çıkardı. 9 Haziran’da Bay Area’da düzenlenen etkinlik için kiralanan ev dışında bütün evlerini sattığını söyleyen ünlü milyarder, kendisi için çok özel bir yer olduğunu söylese de orayı da satışa çıkardı.

Milyarder İş Adamı Elon Musk Son Evini De Sattı, Evsiz Kaldı!

Mayıs 2020’de sosyal medya üzerinden açıklama yapan milyarder iş adamı Elon Musk, artık ev sahibi olmayacağını ve tüm eşyalarını satacağını söylemişti. Bu açıklamanın üzerinden bir ay geçtikten sonra Los Angeles’ta bulunan evini 29 milyon dolara sattı. Bu evin yeni sahibinin ise oyun şirketi NetEase’in kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan Çinli milyarder William Ding olduğu ortaya çıktı.

Twitter hesabından yeni bir açıklama yapan milyarder iş adamı, elinde bulunan son evin de daha büyük bir ailenin orada yaşamasını gerektiğini ve oranın özel bir yer olduğunu söyleyerek, satışa çıktığını duyurdu. Bu ayın başında tek bir eve sahip olduğunu söyleyen iş adamı, bu evin de bazı etkinlikler için kiralandığını söylemişti. Milyarder iş adamı Elon Musk, sözünü tutmuş olsa da kullanıcılar tarafından halen eleştirilmeye devam ediliyor. Fiziksel varlıklarını satan iş adamının, Dogecoin ve Bitcoin gibi sanal varlıklarının hala olduğu gibi durması, kullanıcıları rahatsız ediyor.