Kripto Para İle Dünya’da Bir İlk Gerçekleşiyor!

İngiltere’de bulunan ve ünlü sokak sanatçısı Banksy’nin eserlerinden birini satışa sunacak olan Sotheby’s müzayede evi, gerçekleştirmeyi düşündüğü ilk ile tüm dikkatleri üzerine çekti. Müzayede evi ilk kez fiziksel bir sanat eserini kripto para ile satacağını açıklayarak herkesi şaşırttı.

Sotheby’s müzayede evinin yetkililerden alınan bilgilere göre Banksy ismiyle tanınan İngiliz sokak sanatçısına ait en bilinen eserlerinden biri olan Love is in the Air’in satışını gerçekleştirmek için kripto para kullanılacağı öğrenildi.

Kripto Para ile Yapılacak Müzayede 12 Mayıs’ta

12 Mayıs 2021 tarihinde düzenlenecek olan müzayedede bahsi geçen eser için 3 ile 5 milyon dolar arasında bir satış fiyatı ile gündeme geleceği düşünülüyor.

Sotheby’s müzayede evinde gerçekleştirilecek olan bu müzayede, Love is in the Air eserinin satışının kripto para borsalarından biri olan Coinbase ile birlikte gerçekleştirileceği duyuruldu.

Kripto Para Sanat Dünyasında Yaygınlaşacak Mı?

Ortaya çıkan bu haber ile dikkatleri üzerine çeken ve gündemden hiç düşmeyen kripto para ile ilgili uzmanların yaptıkları açıklamalara göre Sotheby’s müzayede evinde gerçekleştirilecek olan bu müzayededen sonra sanat dünyasında da kripto para ile alışverişin yaygınlaşacağı söyleniyor.