Karavan Severler Dikkat! İşte 2021 Karavan Fiyatları

Korona virüs salgını nedeniyle 2019 yılından beri insanlar evlerine kapanmak zorunda kaldı. Tatil severler herkesin kaldığı otellerde konaklamak yerine, evlerini taşımaya başladı. Ev taşımanın en güzel yolu ise karavanlar. Yalnızca Türkiye de değil dünyaya da popüler olan son trend karavanlar oldu. Bunun sonucunda karavan satışlarında büyük artış yaşandı. Peki karavan fiyatları ne kadar oldu? İşte 2021 karavan fiyatları…

Karavan çeşitleri ve fiyatları nasıl?

Türkiye’de, karavan satışlarının artmasıyla birlikte, büyük küçük pek çok karavan üretilmeye başlandı. Her geçen gün karavan üreten şirket sayısı artarken, karavan çeşitleri de artmaya devam ediyor. Özellikle karantina dönemlerini evlerinde geçirmek istemeyen kişilerin tercihi olan karavanların, yeni fiyatları merak edilmeye başlandı.

Karavanlar, motorsuz ve çekmeli olarak iki şekilde üretiliyor. Çekmeli olan karavanlar tek başına kullanılamıyor ve mutlaka bir araba ile gidilecek olan yere taşınması gerekiyor. Motorlu karavanlar ise motoru kendi üzerinde olan ve ekstra bir arabaya ihtiyaç duyulmadan taşınabilen karavanlardır. Bu karavanlar, tek başına istedikleri yere gidebilme özelliğine sahip. Tabi karavan fiyatları da motorlu ve motorsuz olmasına göre değişiklik gösteriyor.

Genellikle hazır üretilen karavanlar tercih ediliyor ancak dünya genelinde de görüldüğü gibi eski bir otobüsün satın alınarak karavana dönüştürülmesi de mümkün. Hatta bazı insanlar evlerini satarak, karavanları mini bir eve dönüştürmek için para harcamayı göze alıyor. Güvenilir ve zahmetsiz bir karavan satın almak isteyenler ise hazır üretilen karavanları satın almayı tercih ediyor.

Türkiye’de Nisan 2021 karavan fiyatları;

Türkiye’de Nisan 2021 karavan fiyatlarına bakıldığında 30-35 bin liradan başlayan fiyatları görmek mümkün. Tabi bu fiyatlar karavanın büyüklüğüne ve sunduğu özelliklere göre değişiyor. 150-180 bin TL civarında da karavan satın alabilirsiniz. Bu fiyatların çekme karavanlar için geçerli olduğunu belirtelim. Motorlu karavan fiyatlarına bakıldığında ise 250-300 bin lira gibi bir rakamı gözden çıkarmak gerekiyor. İkinci el karavan almak isterseniz de bu rakamlar bira daha aşağı inebiliyor. Tabi bunun yanında, yukarıda da belirttiğimiz gibi motorlu bir araç satın alarak kendi karavanınızı tasarlayabilirsiniz. Sıfır karavana göre biraz daha az maliyet ödersiniz ancak, emek ve zaman harcamak gerekir.