iPhone 12s İçin Bir Sızıntı Daha: Telefon Yüksek Çözünürlüklü Görseller İle Sızdırıldı!

Eylül ayında düzenleyeceği etkinlik ile yeni iPhone modellerini piyasaya sürmeye hazırlanan Apple, farklı konular ile gündemden hiç düşmüyor. Piyasaya sürülecek olan cihazların isimleri hakkında tartışmalar devam ediyor. Bazı kaynaklar yeni piyasaya sürülecek serinin iPhone 12s olacağını öne sürerken, bazı kaynaklar ise iPhone 13 olacağı konusunda ısrarlı.

Son birkaç haftadır bu telefonlar ile ilgili çok sayıda sızıntı gündeme gelmeye başladı. En son pil kapasitelerinin sızdırıldığı iPhone 12 serisinin, bu kez de yüksek çözünürlüklü render görüntüleri ortaya çıktı.

iPhone 12s Tasarımı Netlik Kazanıyor

Yabancı kaynaklar tarafından sızdırılan görüntüler, iPhone’nun yeni serisinin tasarımı hakkında bilgiler veriyor. Önceki sızıntılar ile uyumlu olarak sızdırılan görüntülere göre, iPhone’nun yeni serisi dik açılı çerçeveler ile donatılacak ve bu alanda değişikliğe gidilmeyecek. Ancak, lens dizilimi konusunda değişikliğe giden şirket, yeni modelinin arka kamera modülünde çapraz dizilim kullanacak.

Yeni bir kamera tasarımının benimsediği net bir şekilde görülse de, telefon hakkında sızdırılan çözünürlük yükseltmelerine dair henüz bilgi bulunmuyor. Çözünürlüğün kaç MP olarak geleceği bilinmiyor.

iPhone X’den bu yana çentik tasarımı benimseyen şirket, iPhone 12s modelinde de bu anlayışı devam ettirecek. Ancak piyasaya sürülecek bu yeni modellerde çentik boyu kısalacak. Bu sayede Face ID bileşenlerine de yer açılacak. Eylül ayında Apple tarafından yeni serinin tanıtım tarihi netlik kazanmış olsa da, bu serinin iPhone 12s mi yoksa iPhone 13 mü olacağı henüz bilinmiyor.