iPhone 12 Kamera Sorunu Gündem Oldu!

Gelişen teknolojinin bir getirisi olarak, günümüzde üretilen akıllı telefonların kameraları 4K ve hatta 8K video çekme özelliklerine sahip olsa da, bazen can sıkıcı sorunlar ile karşı karşıya kalınabiliyor. Bu kapsamda kamerası ile oldukça dikkat çeken ve ilgi gören iPhone 12 kamera sorunu ile gündem oldu.

iPhone 12 Kamera Sorunu Video ile Alakalı

iPhone 12 telefonlarında normal kamera yani ana kamera kullanıldığı zaman yapılan çekimlerde herhangi bir sorun yaşanmıyor. Ancak geniş açılı kameraya geçiş yapıldıktan sonra çözünürlük 4K 60 FPS seviyesine çıkarılırsa parlaklığa müdahale edilmesi durumunda sorunla karşı karşıya kalınıyor. Doğrudan yapılan 4K 60 FPS geniş açı çekimlerde sorun oluşmuyor. Çekim esnasında parlaklığın kısılması halinde çok ciddi bir takılma problemi yaşanmaya başlıyor.

Telefon incelemesi yapıldığında ve diğer kameralar test edildiğinde sorun görünmüyor. Fakat, iPhone 12 kamera sorunu benzer bir şekilde Pro modelinde de gözlemleniyor. Bu nedenle, Apple’ın önümüzdeki günlerde bir güncelleme yayınlayarak iPhone 12 kamera sorunu için çözüm bulması bekleniyor.