İPadOS 15 Tanıtıldı ve Tüm Dikkatleri Üzerine Çekti!

WWDC etkinliğine katılarak yeni ürün ve hizmetlerini tanıtan Apple, tüm dikkatleri üzerine çekti. Başlangıç olarak iOS 15 tanıtımını yapan şirket, ardından iPadOS 15 tanıtımına yer verdi.

İPadOS 15 ile Gelen Yeni Özellikler Neler?

iOS 15 tanıtımını yaparak herkesi kendine hayran bırakan şirket, İPadOS 15 tanıtımında da aynı performansı yakaladı. Açıklanan İOS 15 özellikleri ile heyecanlanan kullanıcılar, İPadOS 15 özellikleri ile beklentilerini karşıladı. İşte herkesi kendine hayran bırakan o özellikler;

FaceTime;

FaceTime aramaları esnasında daha doğal ve gerçekçi bir ses deneyimi yaşarken; İPadOS 15 ile gelen ses izolasyonu sayesinde, sesinizin arka plan gürültüsünü kesmesi oldukça pratik bir hale gelecek.

Portre modu sayesinde yüzünü odaklanma sağlanacak ve bulanık bir arka plana sahip olacaksınız. Buna ek olarak SharePlay özelliği sayesinde dizi, müzik ve film gibi medya paylaşımları yapabileceksiniz.

Widget;

İOS 14 özelliği içerisinde yer alan bu özellik ne yazık ki iPadler için getirilmemişti. İPadOS 15 ile getirilen bu özellik sayesinde ana ekranınızı özelleştirmeniz mümkün.

Notlar;

Artık başka bir kullanıcıyı etiketleyerek, etiketlediğiniz kullanıcıların bildirim almasını sağlamanız mümkün! Ayrıca, Hızlı Notlar özelliği ile de iPad ve Mac cihazlarınızda yer alan notları iPhone üzerinde görüntüleyebilir ve düzenlemeler yapabilirsiniz.

Uygulama Kitapçığı;

Yine bir İOS 14 sürümünde karşımıza çıkan ancak iPadlere gelmeyen bu özellik, iPadOS 15 sürümü ile karşımızda. Kategoriler halinde uygulamaların düzenlenmesini sağlayan bu özellik, tek dokunuşla açılabilecek.

Çeviri;

Yeni sürüm ile birlikte ortamda konuşulan cümlelerin hangi dile ait olduğu tespit edilerek, otomatik çeviri yapılacak.

İPadOS 15 Güncellemesi Alması Beklenen Cihazlar Hangileri?

Sonbahar aylarında kullanıcıları ile buluşacak olan İPadOS 15 güncellemesinden yararlanması beklenilen cihazlar;

10.2 inç iPad (7. nesil)

9.7 inç iPad Pro (1. nesil)

12.9 inç iPad Pro (1. nesil)

11 inç iPad Pro (1. Ve 2. nesil)

10.5 inç iPad Pro (1. nesil)

12.9 inç iPad Pro (2. nesil)

12.9 inç iPad Pro (3. ve 4. nesil)

iPad (5. nesil)

iPad (6. nesil)

iPad Air (3. nesil)

iPad Air 4

iPad mini (5. nesil) 10.2 inç iPad 8