Huawei P50 Serisi Tanıtımı Ne Zaman Olacak?

ABD ambargosundan kaynaklı olarak Google ekosistemine erişimi kesilen ve bu nedenle kendi işletim sistemini geliştiren şirket, Huawei P50 serisi tanıtımı yapmak için hazırlanıyor. Kendi geliştirdiği HarmonyOS işletim sisteminin kullanılması beklenen modelin sahip olduğu her özellik ile zirveye oynaması bekleniyor.

Merakla beklenilen telefonun tanıtım tarihi ile ilgili kesin bir bilgi elde edilmemiş olsa da, Weibo’da ortaya çıkan iddalara göre, üç telefonu içeren Huawei P50 serisi, Haziran ayı bitmeden tanıtılacak.

Huawei P50 Serisi 29 Haziran’da Tanıtılacak

Üç telefonu içeren yeni P50 serisi, ambargo sonrasında uzun bir gerileme dönemi yaşayan Çinli teknoloji devinin yeni amiral gemisi olacak. P50 serisi; P50, P50 Pro ve P50 Pro+ telefonlarından oluşacak.

Yeni serinin telefonları hem gündüz hem de gece çekimlerinde daha iyi bir performans sunan devasa yapıdaki IMX800 sensörünü kullanacak. Bu kamera için Alman üretici firması Leica ile ortak çalışan Huawei, bu şirketin uzmanlığından oldukça faydalanacak. Çip üretimindeki sıkıntılardan oldukça etkilenen şirket, P50 Pro ve P50 Pro Plus telefonlarında Kirin 9000’den; standart P50 modelinde ise Kirin 9000E’den güç alacak. Bu tercih ile beraber, 5G gibi modern teknolojilerin telefonda yer alması sağlanırken maliyetin de yüksek olması engellenecek. İddiaların doğru olması durumda, Huawei P50 serisi tanıtımı 29 Haziran tarihinde yapılacak ve telefonlarla ilgili tüm detaylar karşımıza çıkacak.