GTA Online Çevrimiçi Desteğini Kaybediyor!

RockStar Games’in paylaştığı tweet’e göre, ilk olarak 2013 yılında piyasaya sürülen GTA Online oyunu iki eski platformda desteğini kaybediyor. Bu tweet ile birlikte aynı zamanda online sunucuların kapanma tarihleri de açıklandı. GTA Online dışında birkaç oyun daha çevrimiçi desteğini kaybedecek.

GTA Online Dışında İki Oyun Daha Çevrimiçi Desteğini Kaybedecek

Xbox 360 ve PlayStation 3 konsolları ile oyuncularının karşısına ilk defa çıkan GTA Online, uzun süre boyunca her iki cihazda da oyuncuların beğenisini kazandı ve geniş hayran kitlelerine hitap etti. Ancak popülaritesi giderek azalan bu konsollar ile GTA’nın çevrimiçi versiyonu için yollar tamamen ayrılıyor. RockStar Games twitter üzerinden yaptığı açıklamada, 16 Aralık 2021 tarihinde bu cihazlara veda edileceğini açıkladı.

Aralık ayından itibaren GTA oynamak isteyen oyuncuların Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStatiton 4 ve PlayStation 5 sürümlerine yükseltme yapması gerekecek. İstatistik takibi özelliği ise 16 Eylül 2021 tarihinde sona erecek.

RockStar Games’in İki Oyunu Da Çevrimiçi Desteği Kaybedecek

X360 ve PlayStation 3 sürümlerinden etkilenen iki oyun daha bulunuyor. İstatistik takibi özelliğine sahip tek oyun GTA değil. Ayrıca Max Payne 3 ve L.A. Noire için de fonksiyonunu kaybediyor. Max Payne 3’ün çok oyunculu modu ise 16 Eylül tarihinde kapanıyor. RockStar Games’in popüler oyunları çevrimiçi özelliğini yavaş yavaş kaybederken; yeni GTA oyunu ise hayranları tarafından büyük bir sabırsızlıkla bekleniyor. Şirketin bu hafta oyunlar hakkında duyurular yapması da bekleniyordu ancak RockStar’ın üst şirketi suskunluğunu korudu ve hayranlarını üzdü.