Getir’den Bir Yenilik Daha! Çarşı ile Mahalle Esnafı Evlere Geliyor…

Getir, yeni hizmet ile mahalle esnafının yüzünü güldürdü. Getir Çarşı uygulaması sayesinde artık kullanıcılar, mahalle esnafından alışveriş yapabilecek. İşte detaylar…

Türkiye’nin ikinci Unicorn uygulaması olan Getir, her geçen gün yeni hizmetler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Çok kısa bir süre içinde ağını genişleten ve tüm Türkiye’de yemek sipariş hizmeti vermeye başlayan Getir uygulaması, bir yeniliğe daha imza atarak Çarşı’yı duyurdu. Getir Çarşı uygulaması ile kullanıcıların mahalle esnafından alışveriş yapmalarını sağlayacak.

Getir Çarşı, mahalle esnafını evlere davet ediyor;

Getir Çarşı hizmetinin detayları, bugün açıklandı. Online olarak düzenlenen etkinlikte, Getir Çarşı uygulamasının detaylarından bahsedildi. Bu uygulama ile insanlar artık mahallerinde bulunan kasap, market, manav, fırın ve benzeri iş yerlerinden alıveriş yapabilecek. Mahalle esnafının evlere servis hizmeti vereceği bu uygulama, ilk etapta İstanbul’da başlatılacak. Bu yeni hizmet için şu anda 300 kişinin işe alındığı açıklandı.

Getir Çarşı uygulamasına dahil olan esnaflardan, kendi kuryeleri olanlardan komisyon ücreti alınmayacak. 30 Haziran tarihine kadar alınmayacak olan komisyon ücretleri ise bu tarihten sonra belirlenecek. Getir uygulaması bugüne kadar kendi depolarından alışveriş yapma imkânı tanıyordu. Bugünde itibaren ise artık mahalle esnafından alışveriş yapılmasını sağlayacak.

16 Nisan tarihinden itibaren işletme kaydetmeye başlayan Getir Çarşı uygulaması üzerinden çok yakında manav, kırtasiye, kasap, zücaciye, yufkacı, kitapevleri, fırın, aktar, balıkçı, nalbur, pastane ve çiçekçilerden alışveriş yapılabilecek. Uygulamanın çok yakında faaliyete geçeceği bildirildi.

Getir Çarşı uygulaması ile verilecek olan siparişler, işletmelerin teslimat hızına ya da Getir Getirsin seçeneğine göre 30 ile 45 dakika arasında müşterilerin kapılarına teslim edilecek.