Facebook VR Askeri Simülatörü Geliştiricisi Satın Aldı

Facebook’a ait olan Oculus departmanı, popüler sanal gerçeklik oyun geliştiricisi olan başka bir firmayı satın aldı. Şirket yaptığı açıklama ile VR askeri simülatörü geliştiricisi Downpour Interactive’i satın aldığını duyurdu.

Facebook VR Askeri Simülatörü Geliştiricisi Downpour Interactive’i Satın Aldı

Facebook yetkililerinden Mike Verdu yaptığı açıklama ile Downpour Interactive’in Oculus ailesi ile çalışması neticesinde elde edeceği fırsatları anlattı. Ayrıca, Downpour Interactive ekibi içerisinde yer alan birçok kişinin Oculus Studios ekibine dahil olacağını da açıklamasına ekledi. Bu satın almadan sonra Onward’ı da kapsamına alan Oculus Rift, Steam ve Oculus Quest gibi tüm platformlarda desteklenmeye devam edileceğini de belirtti.

Facebook’un VR Askeri Simülatörü Geliştiricisi Satın Alması İle Neler Değişecek?

Facebook’un Downpour Interactive’i satın alması üzerine, Downpour Interactive’in Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Oculus Studios ailesine katıldıkları için heyecan duydukları ve bu satın alma ile ilgili sorulara netlik kazandırmak için SSS (sıkça sorulan sorular) oluşturdukları, gelişmeleri ise resmi web sitelerinden duyuracakları belirtildi.

VR askeri simülatörü geliştiricisi Downpour Interactive’in kurucusu ve CEO’su olan Dante Buckley ise şirketin yol haritası üzerinde herhangi bir değişiklik olmadığını, stüdyo planları nedeniyle daha hızlı gelişim sağlamak amacıyla bu satın alımın gerçekleştirildiğini açıkladı.

Facebook, Downpour Interactive’in şirketinden önce 2019 yılı Kasım ayında The Beat Oyunlarını, 2020 yılı Şubat ayında Sanzaru Oyunlarını ve 2020 yılı Haziran ayında ise Lone Ochu’nun geliştiricisini satın almıştı.