Facebook Özelliği Twitter’a Geliyor!

Son dönemlerde sosyal medya platformlarının birbirlerinden bazı özellikleri alıntılamaları alışılmış bir durum haline geldi. İlk olarak SnapChat uygulamasında kullanılan hikayeler özelliğinin diğer sosyal medya uygulamaları tarafından alıntılanması ve oldukça popüler hale gelmesi, bu durumun potansiyeliydi. Görünüşüne göre Facebook özelliği, en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter’a geliyor.

Twitter’a Gelen Özellik ile Gönderilere İfade Bırakılabilecek

Bazı Twitter kullanıcılarına yönelik alıntılanan yeni özellik ile bu kullanıcılar Facebook’ta olduğu gibi Twitter üzerinden de gönderilere ifade bırakabiliyor. Bu yenilik henüz birkaç hesap tarafından raporlandı. Bu da gösteriyor ki, Twitter uygulaması henüz bu özellik konusunda test aşamasında.

Bilindiği üzere Twitter uygulamasında sadece beğeni butonu bulunuyor. Ancak birçok duygunun ifade edildiği bu platform için beğeni butonu yetersiz kalabiliyor. Raporlanan bilgilere göre, yeni özellikte üzgün, düşünceli, tebrik ve komik emojileri de beğeni emojisi ile birlikte yer alıyor.

Bu tarz özellikler sosyal medya platformlarında kullanılmadan önce birkaç kullanıcıya özel test amaçlı sunulur. Alınan geribildirimler göz önünde bulundurularak, yeni özellikler hayata geçer ve herkese ulaşır. Dolayısıyla henüz az sayıda Twitter kullanıcı tarafından kullanılabilen bu özellik, ilerleyen haftalarda diğer kullanıcılar tarafından da deneyimlenebilecek. Herkes için kullanılabilir halde Twitter’a bu özelliğin ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. Ancak basit olsa da oldukça güçlü etkilere sahip bu özelliğin kısa süre içerisinde herkes için gelmesi bekleniyor.