En Yüksek RAM’e Sahip Olan Telefonlar Hangileri?

Teknolojisinin gelişmesi ile birlikte akıllı telefonların donanım özellikleri de gelişime uğradı ve çok güçlendi. Birkaç yıl öncesine kadar 4 GB RAM’e sahip olan amiral gemisi Android cihazlar piyasaya sürüldü. Bugün baktığımızda ise 12 GB RAM’e sahip olan telefonlar karşımıza çıkıyor. Bu nedenle kullanıcıların birçoğu ülkemizde satışı bulunan en yüksek RAM’e sahip telefonlar konusunda oldukça meraklı.

En Yüksek RAM’e Sahip Olan Telefonların Avantajları Neler?

Yüksek seviye RAM’e sahip olan telefonların avantajlarını öğrenmek için öncelikle RAM’in ne işe yaradığını bilmek gerekiyor. Türkçe çevirisi ‘Rastgele Erişebilir Bellek’ şeklinde olan bu donanım, telefonda yaptığımız işlemlere dair tüm verileri geçici olarak saklayarak cihazın hızlı kullanıma imkan veriyor.

RAM kapasitesi düşük olan telefonlarda birden fazla uygulamayı aynı anda kullanmak istediğinizde telefonunuz yavaşlar ancak yüksek RAM kapasite sahip telefonlarda bu sorunlar ile karşılanmaz.

En Yüksek RAM’e Sahip Olan Telefonlar

Telefonda yapılan işlemlere dair tüm verileri geçici olarak kaydeden ve cihazın hızlı kullanımına imkan sağlayan RAM’e yüksek kapasitede sahip olan telefonlar, teknoloji meraklısı kullanıcılar tarafından oldukça merak ediliyor. Ülkemizde en yüksek RAM’e sahip olan telefonlar ise şöyle;

  • OnePlus 8 Pro (12 GB)
  • Samsung Galaxy S21 Ultra (12 GB)
  • Samsung Galaxy Z Fold 2 (12 GB)
  • Samsung Galaxy Note 10 Plus (12 GB)
  • OPPO Reno 3 Pro (12 GB)