Elon Musk’tan Bitcoin ile Tesla Alımı Konusunda Açıklama Geldi

Son zamanlarda yaptığı paylaşımlar ile gündemden hiç düşmeyen ve adından sıkça bahsettiren ünlü iş adamı Elon Musk’tan, Bitcoin ile Tesla alımı konusunda açıklama geldi. Bitcoin ile Tesla alımının ne zaman başlayacağını açıklayan Elon Musk, gözleri Bitcoin madenciliğine çevirdi.

Geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklama ile Bitcoin ile Tesla alımını durduran Elon Musk, Bitcoin’in toparlaması ile birlikte Bitcoin ile Tesla alımı konusunda yeni bir açıklama yaptı. Daha önce Tesla alımının durması ile düşeşe geçen Bitcoin’in bu açıklama ile yeniden hareketlenmesi bekleniyor.

Elon Musk’tan Bitcoin ile Tesla Alımı Konusunda Twitter Açıklaması

Ünlü iş adamı Elon Musk’ın, resmi Twitter hesabından yaptığı Bitcoin ve Tesla ile ilgili açıklamasından sonra, Bitcoin’in yeniden hareketlenmesi bekleniyor. Tweet’inde Bitcoin ile Tesla alımı konusunda şart öne süren iş adamı, kripto para madencilerinin temiz enerji kullanımı yüzde 50 eşiğine ulaşırsa yeniden Bitcoin ile Tesla alımının başlayacağını belirtti. Bu açıklamanın yanı sıra, Bitcoin’i hareketlendirmek adına açıklamalarda bulunan iş adamı, şirketinin sahip olduğu %10’luk bir Bitcoin satışını onayladığını duyurdu. Yine buna ek olarak, Syngia CEO’su Magda Wierzycka tarafından yapılan tüm suçlamaların yanlış olduğunu belirten ünlü iş adamı, Bitcoin’in değerleri ile oynadığını reddetti.

Centibillionarie tarafından Elon Musk’ın yüzde 10’luk Bitcoin satışı onaylandı. Yüzde 70’inin yenilebilir enerjiden güç aldığı Bitcoin madenciliğinde yaşanan son gelişmelerden ve Elon Musk’tan Bitcoin ile Tesla alımı konusunda gelen açıklamadan sonra, Bitcoin’in ve Bitcoin madenciliğinin hareketlenmesi bekleniyor.