Elon Musk Şaşırttı, Dogecoin Çöktü!

Amerika Birleşik Devletleri’nin ikon haline gelen ve herkes tarafından keyifle izlenen televizyon programı Saturday Night Live’a konuk olan Elon Musk, herkesi şaşırtan açıklamalarda bulundu.

Yaptığı paylaşımlar ile başlangıçta mizah amaçlı piyasaya sürülen Dogecoin altcoinin değerini arttıran SpaceX ve Tesla’nın kurucusu Elon Musk, bu kez ise Dogecoin’in değer kaybetmesine neden oldu.

Elon Musk’ın Dogecoin Hamlesi

Katıldığı programdan önce attığı twettler ile Dogecoin’in değer kazanmasını sağlayan Elon Musk’ın programda yapmış olduğu açıklamalar, yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı.

Dogecoin yatırımcıları Elon Musk programa katılmadan önce satış yapmıştı ve son zamanlarda yaptığı çıkışla dikkat çeken altcoin, 75 sent civarında işlem görmeye başlamıştı.

Annesi ile televizyon programına katılan Elon Musk, yayının başlarında annesi ile Dogecoin üzerinden espriler yaparak eğlendi. Saturday Night Live programına katılmasının kendisi için bir onur olduğunu belirten Elon Musk, annesinin şov esnasında ‘Anneler Günü için hediyen umarım Dogecoin değildir’ şeklindeki esprili yaklaşımına ‘Evet, öyle’ diyerek aynı üslupla yanıt verdi.

Elon Musk: Dogecoin Dolandırıcılıktır

Katıldığı televizyon programının Weekend Update bölümünde ise Elon Musk tüm izleyicileri hayrete düşürdü. ‘Dogecoin’ nedir sorusu yönetilen Elon Musk, program sunucunun ‘Dogecoin dolandırıcılıktır’ sözüne katıldığını belirtti. O ana kadar yapmış olduğu paylaşımlar ile Dogecoin’in değerini yükselten Elon Musk, bu kez Dogecoin’in değer kaybetmesine neden oldu ve tüm yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. Program bittiğinde yaptığı çıkış ile adını gündemden düşürmeyen Dogecoin, yüzde 29 düşüş yaşayarak 51 cent seviyesine indi.