Elon Musk Anonymous’u Ti’ye Aldı!

Son dönemlerde isminden sıkça bahsettiren Elon Musk, Anonymous isimli hacker grubu tarafından tehdit edilmişti ve bu olay gündeme bomba gibi düşmüştü.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen olayda, Anonymous isimli hacker grubu, Elon Musk’ın kripto para piyasasını manipüle ettiğini ileri sürerek tehdit etmişti. Elon Musk ise yaptığı paylaşımlar ile tehditlere ve gelen eleştirilere kulak asmadığını gösterdi. Hatta yapılan eleştiriler ve tehditlere karşı emoji kullanarak karşılık vermişti. Bugün ise bir takipçisinin hazırlamış olduğu parodi Anonymous videosuna, yine bir emoji ile yanıt verdi. Attığı bu gülücük emojisi ile Elon Musk Anonymous’u tiye aldı!

Elon Musk Anonymous’u Ti’ye Aldığı Paylaşım

Ünlü hacker grubu Anonymous, Elon Musk’ı hazırladığı ve paylaştığı video ile tehdit etmişti. Hacker grubunun yayınladığı video içerisinde ‘Odada bulunan en zeki kişi olduğunu düşünebilirsin ancak artık eşini buldun. Biz Anonymous! Biz lejyonuz!’ ifadelerine yer verilmişti.

Bu videonun üzerine Tesla yatırımcısı olduğu iddia edilen bir Twitter kullanıcısı parodi videosu yayınladı. Yayınladığı videoya ünlü hacker grubunun ikinci videosu olduğunu ve işlerin kötüye gittiğini yazan kullanıcı, Anonymous ile alay etti.

Yayınlanan videonun içeriğine bakıldığında, başlangıçta tehdit videosunu andırsa da ikinci bir sesin ortaya çıkması ile olaylar değişiyor. Bu ses, Anonymous taklidi yapan kişinin Gordon Johnson olduğunu iddia ediyor. Gordon Johnson ise daha önce yaptığı açıklamalar ile Tesla’yı sürekli eleştiren bir isim. Yapılan bu parodi videosu ile hem ünlü hacker grubuyla hem de Tesla’yı eleştiren Gordon Johnson ile alay edilmiş gibi görünüyor. Yanıt verdiği gülücük emojisi ile Elon Musk Anonymous’u tiye aldı ve bir kez daha ünlü hacker grubunun tehditlerini önemsemediğini gösterdi. Şimdi herkes daha önce ciddi saldırılarda bulunan ünlü hacker grubu Anonyomus’un bu olaya nasıl karşılık vereceğini merak ediyor.