E-Devlet Yeni Hizmeti İle Geliyor: Vatandaş Polisleri Görebilecek

Dijital hizmet anlayışının en iyi örneklerinden biri olan e-Devlet yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Şu ana kadar aboneliklerin görüntülendiği ve çeşitli bilgilerin sorgulandığı platform, yeni getirdiği hizmet ile artık güvenliğinizi de kapsamına alıyor. E-Devlet yeni hizmeti olarak kayıtlı olduğunuz ikametgah adresinde görev alan polisleri sorgulama özelliğini getirdi.

E-Devlet Yeni Hizmeti Mahallenizdeki Polisleri Gösterecek

E-Devlet yeni hizmeti ile oturduğunuz bölgede görev yapan polislerin kimliklerini görüntüleme imkanı sağlıyor. Twitter üzerinden yapılan açıklama ile duyurulan yeni hizmeti kullanmak için tek yapmanız gereken e-Devlet sistemine kimlik bilgileriniz ile giriş yapmak.

Yeni gelen bu hizmet ile mahallenizdeki polisin adı, soyadı, bağlı olduğu birimin telefon numarası ve fotoğrafı gibi bilgilere ulaşılabileceksiniz. Ancak, bu hizmet tamamen bilgilendirme özelliği taşıyor. Normal ihbar yapabilmeniz için standart telefon numarası 155’i aramalısınız.

E-Devlet Yeni Hizmeti Neleri İçeriyor?

Mahallenizdeki polisler ile ilgili birçok bilgiyi hazır bir şekilde önünüze sunan e-Devlet yeni hizmeti, aynı zamanda yeni öneri ve şikayet formu da ekledi. Eklenen bu form ile kendi mahallenizdeki veya başka bir mahalledeki polis birimine öneri, istek veya şikayet mesajları atabileceksiniz. Bunlar neticesinde, vatandaşlara verilen hizmet kalitesinin de artması bekleniyor.