Dogecoin Yeni Değeri İle Rekor Kırdı!

Popüler alt coinlerden biri olan Dogecoin, dün yaptığı çıkışla oldukça dikkat çekmişti. Dün ilk kez 0,50 dolar değerini gören ve hızla yükselmeye devam eden altcoin, bugün bu rekorunu bir kez daha kırarak adından söz ettirmeye devam etti. Hafta yükseliş ile başlayarak damga vuran Dogecoin yatırımlarının yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Dogecoin Yüzde 42 Artış Gösterdi

Dogein değeri 5 Mayıs Çarşamba günü saat 10:29 itibariyle 0.67 doları görmüş oldu. İlk kez bu kadar yükselen ve yatırımcılarını mutlu eden kripto para birimi günü daha erken saatlerinde ise 0.68 dolara ulaşarak esas zirveye çıktı.

24 saat içerisinde elde edilen verilere baktığımızda kripto para biriminin işlem hacmi yüzde 252 yükseldi ve 51,686,924,264.49 doları bularak herkesi şaşırttı. Dogecoin’in piyasa değeri ise 86,142,874,492.39 dolara ulaştı.

Dogecoin Neden Bu Kadar Değerlendi?

İlk defa 2013 yılında ortaya çıkan ve tamamen mizah amaçlar doğrultusunda piyasa ile buluşan kripto para birimi, en büyük ivmesini ünlü girişimci Elon Musk’ın sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşımlar sonucunda yakaladı. Yılın başlarında 1 sentten daha düşük değere sahip olan Degocoin, son haftalarda yakalamış olduğu ivme ile kripto para alanında yatırım yapanların dikkatlerini üzerine toplamayı başardı.