CS-GO Severler İçin En İyi 5 Oyun Listesi

CS-GO, yılların eskimeyen ve her zaman tercih edilen oyunu olan Counter Strike Global Offensive oyununun kısaltmasıdır. 2012 yılından beri en çok sevilen ve en çok oynanan oyunlar kategorisinde olan bu oyun, rekabetçi oyunlar kategorisinde. CS-GO severlerin tercih edebileceği 5 adet oyunu sizler için listeledik. İşte detaylar…

CS-GO severlerin tercih edebileceği 5 oyun;

2012 yılından bugüne kadar popülerliğini koruyan CS-GO, efsane hale gelen haritaları ve rekabetçi yapısı ile diğer oyunlara örnek olmuş durumda. Ancak görüntü kalitesi ile günümüz oyunlarının yanında biraz eskidiğini söyleyebiliriz. Ayrıca Counter Strike’ın önemli bir fan kitlesi de bulunuyor. Peki bu fanlar için alternatif olabilecek oyunlar hangileri? CS-GO alternatifi olabilecek en iyi 5 oyunu açıklayalım;

  1. Valorant;

Son zamanların en güçlü oyunu olan Valorant, listemizin ilk sırasında yer alıyor. Fantastik bilim kurgu filmlerinden ilham alan oyunun özel güçlere sahip karakterleri bulunuyor. Yayınlandığı günden itibaren CS-GO’nın tahtını sallayan bu oyun, aynı zamanda Twich üzerinden en çok izlenen oyunlardan biri olma özelliğinde.

  • Rainbow Six Siege;

Valorant oyununa göre gerçekçiliği daha fazla ön planda tutan Rainbow Six Siege ise listemizin ikinci sırasında yer alıyor. Kendine has görevleri ve takım çalışması olan bu oyun, CS-GO’ya rakip olan oyunlardan biridir. Bu oyunun en önemli özelliği ise oyun içi deneyimini hem iç hem de dış mekanlarda sağladığı savaş ortamları ile zenginleşiyor olması.

  • Zula;

Listelimizin üçüncü sırasında yer alan Zula, çeşitli eleştirilerin yapıldığı bir oyun aslında. Özellikle haritalandırma detaylarını CS-GO’dan aldığı iddia edilen bu oyun için oyun içi satın alma sisteminin de sonucunu etkilediği düşünülüyor. Oyuncu sayısı ile dikkatleri üzerine toplayan Zula, farklı ülkelerde çıkış yapsa bile kendisini Türkiye’nin ilk MMOFPS oyunu olarak tanıttı. Düşük grafik seviyesi olmasına rağmen Osmanlı dönemine ait seslendirme ve karakterleri ile Türk kullanıcıların dikkatini çeken bu oyun, dünya da geniş bir kitleye sahip olmuş durumda.

  • Paladins;

Listemizin dördüncü sırasında yer alan Paladins, Hi-Rez stüdyoları tarafından 2015 yılında tasarlandı. Karakter tasarımları ve güç seçenekleri ile bir bilim kurgu filmini andıran bu oyun, ücretsiz FSP rekabetçi oyunlarından biridir. Oyunda rekabeti kızıştırmak için yetenek yükseltmeleri mevcut. Aynı zamanda farklı canlılar da oyuna entegre edilmiş. Bu oyunu Cross platformlarında oynayabilirsiniz.

  • Call Of Duty: Black Ops Cold War;

Call Of Duty, gerçekçiliği ile dikkat çeken ve tüm dünyanın ilgisini kazanan oyunlardan biri. Black Of Caold War’da ise Trabzon’da geçen oyun içi videolar mevcut ve bu videolar ile Türk kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmış durumda. Dış dünyanın gece geç saatlerinde sizi etkisi altına alan bu oyun, rekabete dayalı ve takım içi taktiklerin önemi yüksek olmasıyla dikkat çekiyor. Oyunda silah sesleri ve bina tasarımları gerçeğe oldukça yakın.