Clubhouse Android Uygulaması İçin Müjdeli Haber Geldi!

Pandemi döneminde kullanıcıları ile buluşan ve bir anda herkes tarafından ilgi odağı olan sesli sohbet uygulaması Clubhouse son zamanlarda ciddi bir kayıp yaşadı. Özellikle de ülkemizde Clubhouse kullanan kişi sayısı oldukça azaldı. Yaşanılan bu ciddi düşüşün ardından Clubhouse geliştiricisi müjdeli haberi verdi. Clubhouse Android uygulaması geliyor.

Clubhouse uygulamasının sadece iOS tabanlı cihazlar tarafından desteklenmesi büyük tartışmaları da beraberinde getirmişti. İki gruba ayrılan insanlar ‘Neden Android’de yok?’ eleştirisine ve ‘iOS kullanıcıları ile sınırlı kalsın, Android cihazlarda yer almasın’ düşüncesine sahiplerdi.

Clubhouse Android Uygulaması Beta Aşamasında

Clubhouse ekibinde nihayet beklenen haber geldi. Clubhouse ekibi Android tabanlı cihazlar hazırlanan kaba bir Beta sürümü olduğunu ve test sürecinin başladığını duyurdu. Ancak açıklamalarını kısa tutan Clubhouse ekibi test sürecinin ne zaman genele yayılacağı konusunda net bir tarih vermedi.

Clubhouse Android Uygulaması Ne Zaman Genele Açılacak?

Yönlendirilen sorular üzerine uygulamanın ne zaman genel test sürümüne başlayacağı konusunda gizemini korumaya devam eden Clubhouse ekibi, önümüzdeki haftalar içerisinde daha fazla Android kullanıcısını Clubhouse’da ağırlamak istediğini açıklamakla yetindi.

Yapılan bu açıklama sonrasında gelecek ay test sürecinin genele yayılacağı düşünülen Clubhouse Android uygulaması ile uygulamanın geleceğinin nasıl etkileneceği merak ediliyor. Uygulamanın Android tabanlı cihazlarda desteklenmediği süre içerisinde hem uygulamanın kullanıcı sayısında ciddi bir düşüş yaşandı hem de uygulama ortaya çıktıktan sonra Instagram, Reddit, Twitter ve Telegram uygulamaları da benzer özellikleri ile uygulamaya rakip oldu.