Çin, Bitcoin Madenciliği Yasağında Kararlı!

Çin, Bitcoin madenciliği yasağında ısrarcı. Daha önce Bitcoin madenciliği yasağı ile gündeme gelen Çin, Qinghai eyaletinde de Bitcoin madenciliğini yasakladı. Elde edilen yeni rapora göre, mevcut projeleri yürütmeye devam edenlerin cezalandırılacağı açıklandı.

Bitcoin madenciliği zorlu günler yaşamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Orta Amerika ülkelerinden El Salvador’un Bitcoin’i ulusal para birimi olarak kabul etmesi, kripto para piyasasında iyi yönde gelişmelerin yaşanmasını sağlasa da diğer taraftan birçok ülke kripto para yasaklarına devam ediyor. Son olarak elde edilen bilgilere göre Çin’in Qinghai eyaletinde de Bitcoin madenciliği yasaklandı.

Çin, Bitcoin Madenciliği Yasaklarını Arttırdı

Kripto para madenciliği bilgisayar ve İnternete sahip olan herkes tarafından yapılabilir. Tamamlandığınız bir iş için ödül olarak kripto para sürecini ifade eden terime, kripto para madenciliği deniliyor.

Daha önce de kripto madenciliğine yasaklar getiren Çin, Qinghai eyaletinde de kripto para madenciliği yasağı getirdi. Böylece, Çin’de kripto para madenciliği yasağına uyan son eyalet Qinghai oldu.

8BTCNews’in yayımladığı belgeye göre, Çin Bitcoin madenciliği projelerini kurmayı yasakladı. Ayrıca mevcutta bulunan kripto para madenciliklerinin de faaliyetlerini rafa kaldırdı. Çin merkezli kripto para birimi haber kuruluşu 8BTCNews’in yayımladığı bu belgeye göre Bitcoin madenciliği çiftlikleri soruşturularak, ceza alacaklar.

U.Today’den alınan bilgilere göre ise Xinjiang eyaletindeki bazı kripto para madencilerine erken saatlerde operasyonlarını durdurmaları emredildi. Yaşanılan bu gelişme de Bitcoin hash oranında düşüşe neden oldu.