Bitcoin Piyasası Yeniden Hareketlendi!

Dünyanın en popüler ve en büyük kripto para birimi Bitcoin, yeniden yatırımcılarına umut verdi. Bitcoin piyasası yeniden hareketlendi. Sanal biriminin yakalamış olduğu artış, yatırımcılarını heyecanlandırdı.

Son 24 saat içerisinde değerine değer katan ve yeniden hareketlenen para birimi Bitcoin, haftanın ilk gününde %10’dan fazla değer artışı sağladı ve 40 bin doları geçti.

Pazartesi günü akşam saatlerinde de artışını sürdüren kripto para birimi, yakaladığı yüzde 13,10’luk değer artışı ile birlikte 40 bin 583 dolardan işlem görmeye başladı. Geçtiğimiz aylarda peş peşe yapılan açıklamalar ile hızlı bir düşüş yaşayan ve yatırımcılarına para kaybettiren Bitcoin, yakalamış olduğu değer artışı ile yatırımcılarını yeniden heyecanlandırmayı başardı.

Bitcoin Piyasası Yeniden Canlandı!

Dogecoin ve Bitcoin gibi kripto para birimleri ile ilgili yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen ve kripto para birimleri ile yakından ilgilenen Elon Musk’ın Bitcoin’le ile yaptığı son paylaşım, piyasaların yeniden canlanmasını sağladı.

Şirketinin yüzde 10’luk Bitcoin satışını açıklayan Elon Musk, aynı zamanda kripto para madencilerinin temiz enerji kullanımını onaylaması ile birlikte yeniden Bitcoin ile Tesla alımının başlayacağını da duyurdu. Bu tweet ile birlikte Bitcoin piyasası canlandı. Diğer kripto para birimlerinin de değer artışını sağlayan bu açıklamadan sonra, kripto para birimlerinin bir süre daha değer kaybetmeyeceği düşünülüyor.