Bitcoin Değer Kazanmaya Devam Ediyor

Son yıllarda birçok kişi tarafından rağbet gören kripto paraların zirvesinde yer alan Bitcoin, son haftalarda yaşadığı düşüşün ardından bugün yeniden yükselişe geçerek, yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Bitcoin bugüne yüzde 4.39’luk bir değer artışı ile başladı. Yaşanılan bu yükselişin devamlı olması ve yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam etmesi bekleniyor.

Hafta ortasında yaptığı çıkış ile yeniden dikkatleri üzerine çeken Bitcoin, Çarşamba günü sabah saatlerinde 40.639 dolardan işlem gördü. Yakalamış olduğu bu ivme ile yatırımcılarını yeniden umutlanmaya başaran Bitcoin, yeni yatırımcılar çekmeyi de başardı.

Bitcoin Yeniden 40 Bin Dolar Barajını Aşmış Durumda

Çarşamba sabah saatlerinde yakaladığı çıkış ile 40 bin doların üzerinde değere sahip olan sanal para birimi, yeniden yakalamış olduğu bu değer artışı ile yatırımcıları ile güven tazelemeyi başardı.

Bakan Elvan’ın Kripto Paralar İçin Vergi Açıklaması ve Bitcoin Etkisi

T.C. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’dan gelen açıklamada kripto para vergisine dair bilgiler de edinildi. Ülkemizde son zamanlarda gündemde yer alan ve oldukça merak edilen kripto para vergisinin geleceği ve detaylarına dair her geçen gün daha fazla bilgi elde ediliyor. Lütfi Elvan’ın bugün yapmış olduğu açıklama da hala belirsizliği süren bu konuya biraz daha perde aralar nitelikteydi.

Yaptığı açıklama ile konuya açıklık getirmek isteyen Sayın Elvan, kripto varlık ve çeşitlerinin tanımlanmasının, kripto varlıkların ortaya çıkarılmasının, kripto varlıkların ihracı ve dağıtılmasının, kripto para alım satımı yapılan platformların uyması gereken ilke ve kurallarının, kripto varlık saklama işleminin hangi şartlarda ve kimler tarafından yapılacağının, vergilendirme politikalarının nasıl şekilleneceğinin, kripto varlıkların hangi kurumlar tarafından düzenleneceğinin ve hangi kurumların yaptırım uygulama yetkisinin olacağının, suç geliri aklama ve teröre finansman sağlama konularında kripto para alanının engellemesi konusunda uygulayacakları politikaların neler olacağının belirlenmesi üzerine çalışmalarına devam ettiklerini söyledi ve yapılan çalışmaların hangi konu başlıkları üzerinde şekillendiği ortaya çıkmış oldu.

Kripto para birimi olan Bitcoin de bu konu başlıkları çerçevesinde düzenlemelere tabi tutulacağı için yapılan açıklamanın ardından Bitcoin’in sabah saatlerinde elde etmiş olduğu yükseliş ivmesinin devam etmesi bekleniyor.