Bethesda, PlayStation Oyuncularını Kızdırdı!

‘’Özel Oyun’’ sorunu nedeniyle pek çok Xbox ve PlayStation sahibi oldukça şikayetçi. Çünkü bu tür oyunlar genellikle bir konsola özel piyasaya sürülüyor ve diğer konsollara sahip kişiler bu oyunlara erişim sağlayamıyor.

Benzer bir konu ile Bethesda, PlayStation oyuncularını kızdırdı. Bir hayli kızan PlayStation 5 kullanıcıları, sosyal medya dahil olmak üzere tüm mecralarda tepki üzerine tepki yağdırdı. Verilen bu tepkiler üzerine kayıtsız kalamayan Bethesda, PlayStation 5 kullanıcılarından özür diledi.

Bethesda PlayStation Oyuncularını Kızdırdı: Nedeni, Starfield!

PlayStation 5 sahiplerinin bu kadar tepki göstermesinin arkasında yatan neden ise Starfield oyunu. Bu oyunu Bethesda son 25 yıldır piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve bu oyun ilk RGP oyun niteliğini taşıyor. E3 2021 etkinliğinde ise bu oyun vitrine çıktı. Bunun üzerine şirket, oyunun tanıtım videosunu ve çıkış tarihini açıkladı. Oyun sadece Xbox Series X|S ve PC platformlarına gelecek.

Bethesda Pazarlama Patronu Pete Hines, kendisinin de bir PlayStation 5 kullanıcısı olduğunu ve Starfield oyunu oynamak istiyorsa diğer konsolları tercih etmesi gerektiğini, yaptıkları işlerin çok fazla hayran kitlesi olduğunu ve bu oyununun PlayStation 5 konsolunda yer almamasının oyuncuları kızdırıp üzebileceğini anladığını söyledi ve özür diledi. Ancak konuşmasının devamında özür dilemekten başka yapabileceği bir şey olmadığını söyledi ve bu açıklama ile Bethesda, PlayStation oyuncuları kızdırdı. Bu açıklamalardan memnun olmayan kullanıcılar, eleştirilerine devam etti.