Asus Zenfone 8 Serisinin En İyi Modeli Sızdırıldı!

Yakın zamanda kullanıcılarının merakla beklediği Asus Zenfone 8 serisini tanıtmaya hazırlanan Tayvan menşeili teknoloji firması Asus’un lansmanına çok kısa süre kala Asus Zenfone 8 Pro cihazı sızdırıldı.

Yakın zaman içerisinde Hindistan pazarında satışa sunulacağını gösteren BIS Sertifikası alan ve ASUS_I007D model numarasına sahip olan Asus Zenfone 8’in ismi her ne kadar da burada yer almamış olsa da daha önceden sızdırılan bilgilerden dolayı teyit ediliyor.

Asus Zenfone 8 Pro BIS Sertifikasına Sahip

12 Mayıs tarihinde düzenlenecek olan etkinlik ile Asus’un yeni akıllı telefonları kullanıcılarıyla buluşacak. Bu etkinlikte piyasada sunulacak olan Asus serisi içerisinde üç model yer alıyor. Bu modeller sırasıyla Zenfone 8, Zenfone 8 Mini ve Zenfone 8 Pro isimleri ile satışa sunulacak.

Hakkında henüz tüm bilgilerin elde edilemediği Zenfone 8 Pro ile ilgili bilgi sızdıran kaynaklara göre 120 Hz OLED ekran ve Snapdragon 888 seti ile geleceği yönünde ciddi iddialar bulunuyor. Elde edilen bir diğer bilgi ise, Tayvanlı firmanın Zenfone 7 modelinde kullandığı oldukça eleştirilen ve tepki gören flip şeklinde kamera Zenfone 8 modelinde tercih edilmeyeceği yönünde oldu. Bunun yerine sabit kamera modülü kullanılacağını da diğer iddialar arasında yerini alıyor.

Asus Zenfone 8 Pro ile ilgili bilgiler bununla sınırlı olsa da Asus Zenfone 8 Mini modeli ile ilgili tüm bilgiler gün yüzüne çıktı.

Asus Zenfone 8 Mini Özellikleri Neler?

Bugüne kadar defalarca sızdırılan Asus yeni modeli Asus Zenfone 8 Mini ile ilgili tüm bilgiler netlik kazandı. Özellikle oyun oynamayı sevenler için mutlu bir haberle gelen Zenfone 8 mini modeli delik bir tasarıma sahip ve 5.92 inç boyutunda olan FHD+OLED ekranı ile 120Hz yenileme hızını destekleyecek. Zenfone 8 Mini’nin çift kamera özelliğine sahip olacağı da diğer iddialar arasında. İşlemci ve bellek konusunda ise gücünü Qualcomm’un Snapdragon 888 setinden alması bekleniyor. Aynı zamanda uzun şarj ömrünün olması ve su geçirmezlik sertifikasına sahip olması da modelin diğer ayrıcalıklarından.